12 lutego, godz. 19.00, w Radiu Lublin – koncert Linii Nocnej

Data dodania: 09 luty 2021
12 lutego, godz. 19.00, w Radiu Lublin – koncert Linii Nocnej

12 lutego, godz. 19.00, Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin – koncert Linii Nocnej (Nie tylko rock’n’roll)

Po dwóch latach od wydania debiutanckiego albumu Znikam na chwilę, duet Linia Nocna prezentuje słuchaczom drugą płytę Szepty i dropy.

Monika Mimi Wydrzyńska:  „Po wydaniu Znikam na chwilę wydawało nam się, że teraz to już z górki! Po miesiącach poszukiwań dowiedzieliśmy się, jak powinna brzmieć wg nas Linia Nocna. Byliśmy przekonani, że trzymanie się tej estetyki to recepta na muzyczną przyszłość i jeśli pójdziemy tym tropem, nowa płyta będzie gotowa za kilka miesięcy. Tymczasem ostatnie dwa lata pokazały, że była to ciekawa i długa podróż dla nas obojga. Zaczęliśmy mieszać nasze sprawdzone wcześniej pomysły na teksty, melodie i produkcyjne patenty z nowymi gatunkami. W tym czasie zmieniły się też nieco nasze inspiracje; wydaje mi się również, że w tym czasie oboje trochę dojrzeliśmy, nie tylko na gruncie artystycznym.”

Mikołaj Trybulec:  „Choć na płycie znalazły się nasze ulubione piosenki z tego okresu, projektów powstało o wiele, wiele więcej. W odróżnieniu od pierwszej płyty, tym razem pisaliśmy wszystkie utwory “synchronicznie”, siedząc obok siebie w studio. Wcześniej zdarzało nam się tworzyć szkic produkcji, a dopiero po pewnym czasie dopisywać tekst. Czasem akustyczne ballady przerabialiśmy na inne style. Tym razem tekst, topline i zarys kierunku muzycznego tworzyliśmy niemal w tej samej chwili. Ten system pracy sprawił, że w naszej ocenie lepiej udało nam się przenieść nastrój w którym byliśmy lub który chcieliśmy przekazać pisząc dany utwór.”

 

designed by net-line.pl