Koncert Laureatów XIII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego

Data dodania: 25 Listopad 2019
Koncert Laureatów XIII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza w czwartek 28 listopada 2019 roku na godzinę 10.00 do Sali Czarnej w Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12 na Koncert Laureatów XIII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego.

Repertuar recytatorów stanowią w tym roku dwa teksty. Jeden, związany z obchodami 450. rocznicy zawarcia w 1569 roku Unii Lubelskiej, pisarza doby staropolskiej i jeden dowolnie wybrany pisarza związanego z Lublinem z zakresu literatury polskiej XX i XXI wieku. Usłyszymy teksty Jana Kochanowskiego, Daniela Bratkowskiego, Józefa Baki, Daniela Naborowskiego i pisarzy doby najnowszej, od Józefa Czechowicza po Marcina Świetlickiego.

Celami konkursu są przede wszystkim: popularyzacja literatury polskiej, kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego, doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorów i inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Konkurs odbywa się w trzech etapach, którym towarzyszą omówienia zaprezentowanych utworów przez jurorów.

W Koncercie Laureatów poza występami recytatorów będzie pokazany najnowszy spektakl „Marsz Polonia” Teatru Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury  „Pod Akacją”. Na zakończenie zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia, Nagroda Publiczności i Nagroda dla najlepszego instruktora. Fundatorem nagród jest Dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

designed by net-line.pl