Policja informuje koziolek.pl

Zabrała kluczyki i uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej (2016-10-11)

Godną do naśladowania postawą wykazała się mieszkanka gminy Bełżyce, która zareagowała i zabierając kluczki od auta, uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej. Ujęta przez nią 54-letnia mieszkanka gminy Bełżyce miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kobieta w takim stanie nie mogła ruszyć swoim mitsubishi, a kiedy ruszyła zatrzymała się tuż przed murem cmentarza. Mundurowi zatrzymali 54-latce uprawnienia do kierowania. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę w Bełżycach na ul. Kościuszki. Dyżurny bełżyckiego komisariatu powiadomiony został o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Według relacji zgłaszającej, kierująca mitsubishi dodawała dużo gazu, natomiast pojazd stał w miejscu, następnie ruszyła i skręciła w drogę przy cmentarzu. Tam zatrzymała się i po chwili ruszyła w kierunku muru cmentarza, zatrzymując się tuż przed nim. Obserwując niebezpieczne manewry, 34-letnia mieszkanka gminy Bełżyce zareagowała. Podeszła od strony pasażera i otworzyła drzwi. Kiedy zauważyła, że kierująca jest pijana zabrała jej kluczyki i wezwała policję. Kierowcą okazała się 54-letnia mieszkanka gminy Bełżyce. Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta znajdowała się w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali jej uprawnienia do kierowania.

 

Wkrótce za swój czyn 54-latka odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.
   Iran może zatopić amerykańskie okręty wojenne "tajną bronią"       Sędzie blokuje fundusz na budowę muru Trumpa       Oszczędne monitory z odpadów przyszłością elektroniki       Pozwano surowe prawo aborcyjne w Alabamie       Trump rozważa ułaskawienie żołnierzy       USA: Testy rakietowe Korei Północnej naruszyły rezolucję ONZ       Para Prezydencka odwiedziła sześcioraczki i ich rodziców       Sondaż: Czy należy zlikwidować ciszę wyborczą       Rajd Sardynii: Kolejne wyzwanie Kajetanowicza        Normandia pamięta o polskich pilotach       Szwedzki rząd: nie można karać dzieci za zbrodnie rodziców       Sztuczna inteligencja a dane osobowe       Rosja wraca do Afryki       Elizabeth Revol zdobyła dwa szczyty w dwa dni       Lewandowski walczy o Puchar Niemiec       Hiszpański rząd: Brexit bez umowy wydaje się nieunikniony       Johnson najlepszym i... najgorszym kandydatem na premiera       Polacy na drugim miejscu w Środkowej Dalmacji       13 rannych po eksplozji w Lyonie. Macron: To był atak       Kukiz: Zdjęcia przy powodzi? To są polityczne sępy