Policja informuje koziolek.pl

Zabrała kluczyki i uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej (2016-10-11)

Godną do naśladowania postawą wykazała się mieszkanka gminy Bełżyce, która zareagowała i zabierając kluczki od auta, uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej. Ujęta przez nią 54-letnia mieszkanka gminy Bełżyce miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kobieta w takim stanie nie mogła ruszyć swoim mitsubishi, a kiedy ruszyła zatrzymała się tuż przed murem cmentarza. Mundurowi zatrzymali 54-latce uprawnienia do kierowania. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę w Bełżycach na ul. Kościuszki. Dyżurny bełżyckiego komisariatu powiadomiony został o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Według relacji zgłaszającej, kierująca mitsubishi dodawała dużo gazu, natomiast pojazd stał w miejscu, następnie ruszyła i skręciła w drogę przy cmentarzu. Tam zatrzymała się i po chwili ruszyła w kierunku muru cmentarza, zatrzymując się tuż przed nim. Obserwując niebezpieczne manewry, 34-letnia mieszkanka gminy Bełżyce zareagowała. Podeszła od strony pasażera i otworzyła drzwi. Kiedy zauważyła, że kierująca jest pijana zabrała jej kluczyki i wezwała policję. Kierowcą okazała się 54-letnia mieszkanka gminy Bełżyce. Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta znajdowała się w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali jej uprawnienia do kierowania.

 

Wkrótce za swój czyn 54-latka odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.
   PKO Ekstraklasa: Cracovia pokonała Arkę       Niemcy: Ośmiolatek znów pędził autostradą. Rozbił auto       Apple i Samsung mają problem. Chodzi o promieniowanie       Lewica rzuca wyzwanie Platformie Obywatelskiej       Tusk: Oby Johnson nie został zapamiętany "Panem Bez Umowy"       Biedroń: Nie ma tęczowej zarazy, jest zaraza nienawiści        Zandberg: Nie będziemy wracać do przeszłości        Czy należy usunąć krzyż z Giewontu?       Czarzasty do Ziobry: Czy jest pan świństwogenny?        Kto powinien być kandydatem KO na prezydenta?       Hongkong: policja zaatakowała. Użyła gazu łzawiącego       Powstaje gra inspirowana dziełem Lema. Tylko którym?       IMGW ostrzega. Będą burze w górach       Rosja wystrzeliła rakiety balistyczne       Odnaleziono zwłoki drugiego grotołaza?       Korea Północna znów testowała rakiety       Im więcej emotikonów, tym częściej uprawiasz seks       Dania wzmacnia więź wojskową z Grenlandią       Wojciech Weiss: Chciałem tylko być malarzem       Świnka Peppa sprzedana za 4 mld dolarów