Kultura koziolek.pl

Zobacz sztukę w piątek – oprowadzanie dla widzów dorosłych (2019-06-18)

Nowy cykl skierowany do dorosłych odbiorców towarzyszący bieżącym wystawom.

 

21.06 (piątek), godz. 18:00,
Galeria Labirynt,
 ul. Popiełuszki 5

Oprowadzanie w języku ukraińskim, prowadzenie: Kristina Melnytska

Zobacz sztukę w piątek to nowy cykl skierowany do dorosłych odbiorców. Każdej wystawie prezentowanej w Galerii Labirynt towarzyszyć będą bezpłatne oprowadzania w językach polskim, angielskim, ukraińskim oraz polskim języku migowym.

W czerwcu i lipcu zapraszamy na spotkania towarzyszące interaktywnej wystawie Brzuchomówca i milczące obrazy, która tylko z pozoru przeznaczona jest dla najmłodszych widzów. Ekspozycja stanowi interesujący punkt wyjścia do rozmowy na temat roli odbiorcy w percepcji dzieł sztuki przeznaczonych do bezpośredniej interakcji z widzem.

Do udziału w wystawie zostali zaproszeni polscy artyści i artystki poruszający się w obszarze nowych mediów i działający na styku sztuki i nauki. Eksplorują świat dźwięków poprzez tworzenie muzyki i komponowanie oraz realizują projekty twórcze będące połączeniem wielu dyscyplin. Prezentowane dzieła sztuki stanowią zachętę do bezpośredniego kontaktu, co pozwala odbiorcom uruchomić wiele zmysłów jednocześnie. Prace te grają z percepcją, niespodziewanie wydają odgłosy, kuszą też do poznawania ich za pomocą dotyku. Znajdują się tu obiekty, instalacje, a także dzieła sztuki o charakterze instrumentów oraz rzeźby dźwiękowe.

Ekspozycja jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami wzroku. Materiały w brajlu przygotowało Centrum Adaptacji Materiałów dla Niewidomych KUL.
Artyści i artystki: Magdalena Franczak, Elżbieta Jabłońska, Patryk Lichota i Yuliia Andriichuk, Kacper Mutke i Michał Urbański (Tajny_ projekt), Alicja Panasiewicz i Adam Panasiewicz (grupa naN), Maciej Połynko, Krzysztof Topolski.

Kuratorka: Agata Sztorc
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Mała przewaga partii Ganca. Rządowy impas w Izraelu       Dwucyfrowy wzrost na rynku muzycznym       Pacjenci nie kupią wielu leków na zgagę. Decyzja GIF       Mężczyzna rzucił się z czwartego piętra w siedzibie Facebooka       Strajk Klimatyczny. Młodzi ludzie wyszli na ulice       Tajwan zrywa stosunki dyplomatyczne z Kiribati       Dlaczego wstyd przestał być wartością?       Fairweather: Uderzyła mnie zwyczajność Pileckiego       Waczyński: Byliśmy przygotowani na sukces       Bartoszewski: Ormianie sprzedali mnie Czeczenom       Dlaczego Bliski Wschód znów płonie?       Cichocki: Niemieckie państwo przestało funkcjonować       Jak Niemcom wraca pamięć       Przyjazd Trumpa do Polski? "Kalendarze są obciążone"       Korwin-Mikke o poparciu dla PiS: Durnych jest więcej              Ranking Samorządów 2019: Potencjał finansowy miast i gmin       Psychiatrzy krytykują akcję "nie świruj, idź na wybory"       Prezydent Duda oburzony akcją "Nie świruj, idź na wybory"       Pół roku po zakończeniu umowy. PFN płaciła dalej