Kultura koziolek.pl

Zobacz sztukę w piątek – oprowadzanie dla widzów dorosłych (2019-06-18)

Nowy cykl skierowany do dorosłych odbiorców towarzyszący bieżącym wystawom.

 

21.06 (piątek), godz. 18:00,
Galeria Labirynt,
 ul. Popiełuszki 5

Oprowadzanie w języku ukraińskim, prowadzenie: Kristina Melnytska

Zobacz sztukę w piątek to nowy cykl skierowany do dorosłych odbiorców. Każdej wystawie prezentowanej w Galerii Labirynt towarzyszyć będą bezpłatne oprowadzania w językach polskim, angielskim, ukraińskim oraz polskim języku migowym.

W czerwcu i lipcu zapraszamy na spotkania towarzyszące interaktywnej wystawie Brzuchomówca i milczące obrazy, która tylko z pozoru przeznaczona jest dla najmłodszych widzów. Ekspozycja stanowi interesujący punkt wyjścia do rozmowy na temat roli odbiorcy w percepcji dzieł sztuki przeznaczonych do bezpośredniej interakcji z widzem.

Do udziału w wystawie zostali zaproszeni polscy artyści i artystki poruszający się w obszarze nowych mediów i działający na styku sztuki i nauki. Eksplorują świat dźwięków poprzez tworzenie muzyki i komponowanie oraz realizują projekty twórcze będące połączeniem wielu dyscyplin. Prezentowane dzieła sztuki stanowią zachętę do bezpośredniego kontaktu, co pozwala odbiorcom uruchomić wiele zmysłów jednocześnie. Prace te grają z percepcją, niespodziewanie wydają odgłosy, kuszą też do poznawania ich za pomocą dotyku. Znajdują się tu obiekty, instalacje, a także dzieła sztuki o charakterze instrumentów oraz rzeźby dźwiękowe.

Ekspozycja jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami wzroku. Materiały w brajlu przygotowało Centrum Adaptacji Materiałów dla Niewidomych KUL.
Artyści i artystki: Magdalena Franczak, Elżbieta Jabłońska, Patryk Lichota i Yuliia Andriichuk, Kacper Mutke i Michał Urbański (Tajny_ projekt), Alicja Panasiewicz i Adam Panasiewicz (grupa naN), Maciej Połynko, Krzysztof Topolski.

Kuratorka: Agata Sztorc
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   LO straconych marzeń       Nowy prezydent Litwy nie składa obietnic bez pokrycia       PE poparł kandydaturę Ursuli von der Leyen       Pierwsza dama bez pensji na własne życzenie       Netflix usuwa scenę samobójstwa z serialu o nastolatkach       Krzysztof Olendzki: Nie kupujemy sal na koncerty       Płaćmy pierwszej damie       PiS poprze von der Leyen       Szef MEN: To niczyja wina, taki jest system rekrutacji       Krystyna Pawłowicz żegna się z polityką       Ludzie Borisa Johnsona rozważają plan zawieszenia parlamentu       Brzytwa, której chcą się chwycić torysi       Nowy wykonawca rozbierze terminal w Radomiu       Salvini chce oczyścić kraj z "nielegalnych" romskich obozów       Zatrzymano irackiego kaznodzieję. Jest skazany za terroryzm       Polska aplikacja dla NASA       Ukraina: "Sługa narodu" ma ponad 50 proc. poparcia       PiS waha się w sprawie von der Leyen       Wyspy na rafie nie zatoną? Przystosują się do zmian klimatu       Kto tak naprawdę był na Księżycu? Ludzie czy Obcy?