„07 zgłasza się – opowieść o serialu”

Data dodania: 26 maj 2014

[center]Miejska Biblioteka Publiczna
zaprasza
„07 zgłasza się – opowieść o serialu”
promocja książki Piotra K. Piotrowskiego

2 czerwca 2014, godz. 16.00

Filia nr 2, ul. Peowiaków 12, tel. 81 466-62-02

Rozmowa z autorem książki oraz głównym bohaterem serialu Bronisławem Cieślakiem.
Spotkanie poprowadzi Dariusz Rekosz.

Kto z nas nie pamięta porucznika Sławomira Borewicza z „07 zgłoś się”? Serial, realizowany przez Telewizję Polską w latach 1976 – 1987, cieszył się bardzo dużą popularnością, a miliony widzów zasiadały przed telewizorami, żeby poznawać tajniki kolejnych śledztw prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Milicji Obywatelskiej.
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza, nie tylko miłośników serialu, na spotkanie autorskie z Piotrem K. Piotrowskim, autorem książki „07 zgłasza się – opowieść o serialu”. Publikacja jest możliwie pełną wersją historii produkcji, w której kilkadziesiąt osób z zakamarków pamięci wydobywa zabawne, dramatyczne lub zwyczajnie ciekawe szczegóły na temat swojej pracy. Autor książki to dziennikarz, specjalizujący się w medialnej obsłudze polskich seriali. Podczas spotkania będziecie Państwo mieli wyjątkową okazję do poznania odtwórcy roli porucznika Borewicza – Bronisława Cieślaka. Spotkanie poprowadzi pisarz, autor powieści sensacyjnych dla dzieci i młodzieży – Dariusz Rekosz.

Bronisław Cieślak (ur. 8 października 1943 w Krakowie) – polski dziennikarz, aktor, prezenter telewizyjny. odtwórca m.in. roli Sławomira Borewicza w serialu 07 zgłoś się. W 1968 rozpoczął pracę jako dziennikarz w Polskim Radiu, potem również w TVP Kraków. Był twórcą wielu programów telewizyjnych. Prowadził m.in. program Telewizyjne Biuro Śledcze. Obecnie gra w serialu Malanowski i partnerzy − jako detektyw Bronisław Malanowski.

Piotr K. Piotrowski – Dziennikarz mieszkający w Warszawie i pracujący dla fotograficzno-dziennikarskiej agencji specjalizującej się w obsłudze prasowej polskich produkcji serialowych. Jako dziennikarz i fotoreporter bywa od lat na planach najpopularniejszych produkcji. Współpracował z zespołem tworzącym dwutygodnik „Świat Seriali”. Jest też autorem dwóch zrealizowanych słuchowisk radiowych – „Demoniczny śmiech Stefanii” i „Początek” – oraz sztuki „Ostatnia misja Gagarina”.

Dariusz Rekosz (ur. 11 kwietnia 1970 roku w Sosnowcu) – polski pisarz, autor książki dla dzieci i młodzieży Mors, Pinky i tajemnica dyrektora Fiszera, będącej początkiem serii Mors, Pinky i…, wydawanej przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia, z ilustracjami Bohdana Butenki.
Autor powieści sensacyjnych dla dzieci i młodzieży, wydawanych przez Wydawnictwo W.A.B. w cyklu "z czarnym kotem" – seria Czarny Maciek. Autor cyklu słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży, pod wspólnym tytułem Detektywów para – Jacek i Barbara, emitowanych w Polskim Radiu Bis. Także pisarz, prozaik – autor książki Szyfr Jana Matejki, będącej polską parodią Kodu Leonarda da Vinci. Pełnił funkcję Animatora Kultury w Muzeum Hansa Klossa w Katowicach, co pozwoliło mu (po zamknięciu tejże placówki) na napisanie powieści sensacyjnej (thrillera) zatytułowanego Zamach na Muzeum Hansa Klossa.

[/center]

designed by know-line.pl