1 kwietnia – APSiK – takiego kabaretonu w Lublinie jeszcze nie było!

Data dodania: 31 marzec 2011

Już 1 kwietnia w V Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Lipowej odbędzie się Awangardowy Przegląd Satyr i Kabaretów – APSiK. Takiej imprezy w Lublinie jeszcze nie było, ponieważ po raz pierwszy licealiści własnymi siłami zorganizowali przegląd kabaretowy dla młodzieży zafascynowanej kabaretem i satyrą.

Z inicjatywą zorganizowania takiego wydarzenia wyszli sami uczniowie. Członkowie szkolnego kabaretu "Wyjście Awaryjne" po występie w ubiegłym roku podczas Spotkań Teatralnych "Zwierciadła" stwierdzili, że w Lublinie kabaret młodzieżowy jest marginalizowany. Wszędzie słyszy się o przeglądach teatralnych, jednak adepci sztuki kabaretowej rzadko mają okazję zaprezentować swoje talenty szerszemu gronu ponieważ nie wpisują się w formułę imprez teatralnych. Dlatego uczniowie "Piątki" postanowili, że nie będą siedzieć z założonymi rękami i zaczęli działać. Efektem tych działań jest APSiK – wydarzenie wyjątkowe i przełomowe nie tylko dla samych organizatorów, ale również dla szkoły. Na ten jeden dzień sala gimnastyczna zmieni się nie do poznania – zapanuje na niej półmrok, zostanie zbudowana scena, podłączone oświetlenie i nagłośnienie. Widownia będzie miała szansę obejrzeć nie tylko zmagania 7 kabaretów z Lublina biorących udział w konkursie, ale również gościnne występy kabaretów Stonka Ziemniaczana i Mimika. A wszystko to w imię dobrej zabawy i uśmiechu oraz z chęci promowania młodych satyryków i kabareciarzy. Grupy uczestniczące w zmaganiach walczą o występ podczas V Świdnickiego Wieczoru Kabaretowego.

APSiK jest jednym z wydarzeń powstałych dzięki działaniom projektu LOkomotywy realizowanego przez Fundację Teatrikon. Od czerwca 2010 r. w V LO (jak również w 4 innych liceach) odbywały się spotkania i warsztaty z młodzieżą mające na celu zanimowanie życia kulturalnego w szkole. Działania te miały na celu nie tylko zaangażowanie młodzieży w przedsięwzięcia kulturalne już odbywające się w Lublinie, ale również realizację autorskich projektów uczniów.

I AWANGARDOWY PRZEGLĄD SATYR I KABARETÓW APSiK
1 kwietnia 2011 r.

10:00- oficjalne otwarcie przeglądu
10:30 -13:30 -występy konkursowe

 10:30 Kabaret C’est la vie
„ Nie zawracaj mi gitary” (20’)
Jako kabaret C’est la vie działamy od jesieni 2003 roku, kiedy to przygotowaliśmy pierwszy program dla uczniów batorskiej szkoły. Działaliśmy w składzie, który zmienia ł się na przestrzeni lat dość często, by w końcu zawiesić działalność. Dziś oto ma miejsce pierwszy wspólny występ od tamtego czasu i choć jesteśmy mniej liczni, niż dawniej, to postaramy się umilić Państwu najbliższe 20 minut.

 11:00 Unikalni- Grupa kabaretowa z III LO
„ Z życia wzięte?”(20’)
Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej- klasy I a, o profilu matematyczno- geograficznym. Nasza klasa składa się z wielu indywidualności. Pomimo rożnych pasji potrafimy się świetnie dogadać i stworzyć coś naprawdę fajnego. Zwariowani, z głowami pełnymi pomysłów, wieczni optymiści. Wierzymy, że co nas nie zabije, to nas wzmocni i tylko dzięki ciężkiej systematycznej pracy możemy osiągnąć sukces!

 11:35 Kabaret SexiBoys
„Euro 2012, czyli dzień w którym zatrzymała się Ziemia” (10’)
Ludzie mówią że 3 jest cyfrą doskonałą, obejmującą całokształt rzeczy, że oznacza światło, słońce oraz ogień. I chyba mają rację, bo oto właśnie trzech młodych, niezwykle przystojnych, utalentowanych indywidualistów spotkało się na jednej scenie, aby rozśmieszyć Państwa do łez.

 11:45 Loteria

 12:00 Daniel Ziara
„Historia z życia wzięta” (15’)
Jestem miłośnikiem kabaretu i teatru od dawna, kocham robić wszystko co się da robić na scenie jednak bawienie ludzi za pomocą skeczy jest dla mnie szczególną formą sztuki. Najbardziej lubię wystawiać własny repertuar, oprócz sceny bardzo lubię wędkowanie i astronomię.

 12:20 Dariusz Szpakowski One Man Show
„Raz, dwa, trzy, stand-up” (15’)
Dariusz Szpakowski w swoim dzisiejszym występie zaprezentuje Państwu, stand up, formę jednoosobowego kabaretu. Jest to forma mało popularna w Polsce, ze względu na swój stopień trudności, dużo zależy od charyzmy i pomysłowości występującego, dzisiaj macie okazje Państwo sami ocenić jego warsztat kabaretowy.

 12:40 Loteria

 12:45 Krótka przerwa techniczna

 13:10 Kabaret Bombele
„PLUM” (20’)
Szkoda gadać .Przed użytkiem zapoznaj się z treścią naszej ulotki, bądź przeczytaj na stronie internetowej bombele.art.pl

 13:40 Grupa Szkandal
„Lekcja WDŻ”(20’)
Wyłoniłyśmy się z otchłani mórz i piany niemalże jak Afrodyta. Działamy od bardzo, bardzo bardzo niedawna. Zżera nas niemały stresie i trochę nie ogarniamy, przed oczami mamy ciemność, ponieważ jest to nasz pierwszy występ przed tak liczną publicznością. Dziękujemy za uwagę i życzcie nam powodzenia, żeby nie zapeszać nie dziękujemy.
PS. Nie odpowiadamy za to co się stanie.

 14:10 Występy pozakonkursowe, loteria

 14:45 Występ Kabaretu Stonka Ziemniaczana

 15: 10 Występ Kabaretu Mimika

 15:40 FINAŁ- ogłoszenie wyników

designed by net-line.pl