Koncert Grzegorza Turnaua w Radiu Lublin

Data dodania: 18 październik 2019
Koncert Grzegorza Turnaua w Radiu Lublin

Radio Lublin ma przyjemność zaprosić na koncert wszystkich fanów Grzegorza Turnaua. Już 23 października o godzinie 19:00 piosenkarz, kompozytor i pianista zachwyci swoim występem z cyklu Muzyczne środy z Yamahą w Radiu Lublin w Studiu im. Budki Suflera. 

Grzegorz Turnau – piosenkarz, kompozytor, pianista. Ze swoim zespołem występuje od ponad 30 lat. Wydał 16 albumów z własnym repertuarem i 3 płyty będące interpretacją utworów innych artystów. Gościnnie brał udział w wielu projektach fonograficznych i koncertowych, współpracując z licznymi solistami, instrumentalistami i orkiestrami. Debiutował na XX Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1984) utworem Znów wędrujemy (do wiersza K.K. Baczyńskiego), gdzie zdobył pierwszą nagrodę. Zaproszony przez Piotra Skrzyneckiego do Piwnicy pod Baranami, występował tam 13 lat. Brał także gościnny udział w wielu projektach, z których najważniejsze to: Nieszpory Ludźmierskie (1992) i Droga, życie, miłość (2000) J.K. Pawluśkiewicza i L.A. Moczulskiego.
Artysta otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia: Złoty Krzyż Zasługi, Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Honorowe Obywatelstwo Miasta Inowrocławia, 9 Fryderyków, 2 Wiktory, Grand Prix Festiwalu Opole, Mateusz, 2 Superjedynki.
Grzegorz Turnau jest także autorem muzyki teatralnej i filmowej. Jego występy (do tej pory ok. 2 000) cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy ceniących oryginalną i kunsztowną formę estradową.

 

 

Kolejne imprezy w Radiu Lublin:

25 października, godz. 19.00, Studio im. Budki Suflera – koncert Basi Stępniak-Wilk (Nie tylko rock’n’roll)

27 października,  godz. 18.00,  Studio im. Budki Suflera – koncert Artur Dutkiewicz Trio (Wieczorne natężenie jazzu w Radiu Lublin)

8 listopada, godz. 19.00, Studio im. Budki Suflera – koncert Swiernalis (Nie tylko rock’n’roll)

Zaproszenia do zdobycia w konkursach na antenie Radia Lublin lub na facebookowej stronie wydarzenia poprzez rejestrację: https://www.facebook.com/events/464511594274969

Koncert Grzegorza Turnaua (Muzyczne środy z Yamahą w Radiu Lublin).
23 października 2019
godz. 19.00
Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin

designed by know-line.pl