Gaba Kulka 6 grudnia zagra w Lublinie

Data dodania: 03 grudzień 2019
Gaba Kulka 6 grudnia zagra w Lublinie

Gaba Kulka oficjalnie karierę̨ muzyczną rozpoczęła w 2006 roku od samodzielnie nagranej i wydanej własnym sumptem płyty Out. To wtedy zaczęły zauważać ją publiczność media. Jednak przełomem był wydany z wielkim hukiem trzy lata później Hat, Rabbit. Posypały się̨ laury: Mateusz radiowej Trójki, nominacja do paszportu Polityki, złota płyta i doskonałe recenzje, a także Fryderyk dla wokalistki roku.

Chwilę później światło dzienne ujrzał Sleepwalk, wspólne dzieło Gaby i znanego z zespołu Futro, Konrada Kucza. Był to pierwszy z licznych i różnorodnych projektów, w jakich artystka wzięła udział (od piosenek Iron Maiden w autorskich aranżacjach zespołu Baaba po piosenki Wojciecha Młynarskiego), zanim publiczność́ mogła usłyszeć́ kolejny w pełni autorski, premierowy album The Escapist wydany w 2014 roku. Na płycie słychać,́ jak wyraźnie zarysował się̨ muzyczny charakter Gaby i towarzyszącego jej od kilku lat na koncertach i w studiu składu muzyków. Czuć́ silne inspiracje gigantami piosenki lat 70-tych, jazzem i folkiem, ale i krzykliwymi latami 80-tymi – w singlowym utworze Wielkie wrażenie. We wrześniu 2016 ukazało się nowe wydawnictwo Gaby zatytułowane Kruche, a obecnie artystka przygotowuje nowy, autorski materiał.

Skład zespołu:
Gaba Kulka- śpiew, instrumenty klawiszowe
Wojciech Traczyk- bass, kontrabass
Robert Rasz- perkusja

Koncert Gaby Kulki
6 grudnia, godz. 19.00
Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin

Zaproszenia do zdobycia w konkursach na antenie Radia Lublin lub na facebookowej stronie wydarzenia poprzez rejestrację.

designed by know-line.pl