187 projektów zgłoszonych do X edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin

Data dodania: 10 marzec 2023
187 projektów zgłoszonych do X edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin

Zakończył się nabór projektów do 10. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Mieszkańcy zgłosili 187 pomysłów, w tym 128 dzielnicowych i 59 ogólnomiejskich. Projekty, na które będzie można głosować, poznamy w czerwcu po zakończonej weryfikacji przesłanych zgłoszeń. Na realizację Budżetu Obywatelskiego 2024, podobnie jak w poprzedniej edycji, miasto przeznaczy ponad 14 mln zł.

 

Przed nami czas weryfikacji wniosków i intensywna praca zespołu oceniającego. Dziękuję wszystkim, którzy zgłosili pomysły do realizacji w jubileuszowej edycji Budżetu Obywatelskiego i zachęcam do udziału w głosowaniu, zaplanowanym na wrzesień. Jesienią, podczas prac nad uchwałą budżetową, poznamy zwycięskie projekty. Ich realizację zaplanujemy w budżecie miasta na 2024 rok – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

W tym roku nabór projektów trwał miesiąc, od 6 lutego do 6 marca. Łączna kwota, na którą złożono projekty zgłoszone we wszystkich dzielnicach, przekracza 75 mln złotych. W czerwcu znana będzie lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie.

 

W tym roku, po zeszłorocznych konsultacjach, regulamin jubileuszowej edycji Budżetu Obywatelskiego przewiduje kilka zmian. Najważniejszy z uwzględnionych postulatów mieszkańców, dotyczy zwiększenia kwoty na projekty dzielnicowe z 350 tys. do 400 tys. zł. Ideą wprowadzenia projektów dzielnicowych było zagwarantowanie realizacji w każdej z dzielnic miasta projektów dotyczących potrzeb wspólnot lokalnych. Z tego względu kolejna zmiana dotyczy zwiększenia kompetencji Zespołu oceniającego projekty, by mógł on zmienić kategorię zgłoszonego projektu z dzielnicowego na ogólnomiejski, na wniosek właściwej terytorialnie Rady Dzielnicy.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października. Swój głos będzie można oddać na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie.

lista projektów: BO2024_projekty złożone

designed by know-line.pl