19. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Tarasach Zamkowych

Data dodania: 02 listopad 2015

[b]7 i 8 listopada Tarasy Zamkowe zamienią się w niecodzienną przestrzeń teatralną. Wszystko za sprawą Teatru SILK Fluegge z Austrii, który zatańczy tu w ramach 19. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca. Jesienny festiwal ma na celu prezentację, upowszechnienie i promocję dynamicznie rozwijającej się sztuki tańca. Organizatorem akcji jest Lubelski Teatr Tańca, działający w Centrum Kultury w Lublinie. [/b]

Na placu eventowym Tarasów Zamkowych Teatr SILK Fluegge z Austrii zaprezentuje dwa spektakle taneczne, oparte o dialogi międzykulturowe: „Hold” oraz „On to me”. Inscenizacje są lekką refleksją o traceniu gruntu pod nogami i znajdowaniu pomocy, o ciemnej stronie indywidualności, samotności dojrzewania, a także o funkcjonowaniu jednostki w grupie. W trakcie występu tancerze wykorzystują urban dance, breakdance oraz technikę tańca współczesnego.

– [i]Ideą 19. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie jest prezentacja spektakli i próba opisu wizji artystycznych w obszarze tańca współczesnego w Polsce, Europie i na świecie. Zechcemy przekonać się o bogactwie języka tańca, umieszczając artystów w takich przestrzeniach jak galeria sztuki, hala przemysłowa, nowoczesne centrum handlowe, stary dworzec kolejowy, zamek czy kamienica – i tym kontekście postawić pytanie o autonomię spektaklu i wypowiedzi artystycznej względem zmieniającej się scenerii [/i]– mówi Anna Kalita, reprezentująca Centrum Kultury w Lublinie, organizatora wydarzenia.

Spektakle w Tarasach Zamkowych odbędą się 7 i 8 listopada o godz. 16.00 na parterze centrum handlowego. Czas trwania każdego przedstawienia to ok. 30 minut. Wstęp jest bezpłatny.

– [i]Już za kilka dni nasz plac eventowy zamieni się w magiczną przestrzeń teatralną. To właśnie tu austriaccy artyści zaprezentują emocjonujące taneczne show o najwyższych walorach artystycznych. Teatr Tańca to kolejne wydarzenie kulturalne, które gościmy w Tarasach Zamkowych. Mam nadzieję, że występy międzynarodowych tancerzy będą cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, jak choćby The Musical Show na dachu naszego centrum handlowego[/i] – dodaje Izabela Wójcik, Marketing Manager Tarasów Zamkowych.

[b]Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.[/b]

designed by net-line.pl