22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

Data dodania: 14 listopad 2018

Przez 10 dni najważniejszą ze sztuk w Lublinie będzie teatr tańca. 16 listopada rusza jeden z najważniejszych festiwali tanecznych w Polsce. 

Tegoroczna edycja zapisze się w pamięci przede wszystkim z powodu udziału w niej dwóch wyjątkowych amerykańskich kompanii baletowych. Ailey II i Alonzo King LINES Ballet zaprezentują swoje najnowsze spektakle, jak również repertuar, dzięki któremu ci artyści weszli do światowego kanonu tańca współczesnego. 
Przyglądając się dokładniej amerykańskiej scenie tanecznej, obejrzymy występy m.in.: Collen Thomas, kompanii <fidget> czy Wojciecha Mochnieja. Swoje pokazy zaprezentują też choreografowie związani z siecią tańca Aerowaves: Linda HayfordFouad Boussouf – Compagnie Massala i Núria Guiu Sagarra. Zobaczymy realizacje gości zza wschodniej granicy: Białorusi i Ukrainy oraz najbardziej obiecujących studentów poszczególnych wydziałów tańca.
MSTT to także szereg wydarzeń towarzyszących, wśród których znalazły się warsztaty tańca i choreografii, warsztaty pisania o tańcu oraz festiwalowe kino. Na ekranie zobaczymy takie tytuły, jak nagrodzone 10 Oscarami "West Side Story", dokument "Bobbi Jene" czy "Rize". Z kolei "Reflections" autorstwa Anny Kamińskiej i Przemysława Degórskiego to interaktywna instalacja, która zabierze nas w podróż po sieci współzależności pomiędzy przestrzenią, zbiorem danych oraz dźwiękiem.

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
16-25 listopada 2018
Centrum Kultury w Lublinie / Centrum Spotkania Kultur 
Bilety: 15 zł / 25 zł / 12 zł; bilety grupowe: 50 zł — dla min. 10 osób 

designed by net-line.pl