23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

Data dodania: 31 październik 2019
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści z Wielkiej Brytanii na czele ze światowej sławy zespołem Company Wayne McGregor. Od 12 do 17 listopada zapraszamy do Lublina.

Ten jeden z najstarszych i największych festiwali tańca współczesnego w Polsce i Europie Wschodniej, zorientowany jest na prezentację najciekawszych teatrów tańca z kraju i ze świata. W tegorocznym programie zobaczymy m.in. spektakle ze Szwajcarii, Włoch, Białorusi, Grecji i Polski, wydarzenia w ramach projektu „Terytoria choreografii – nowe ścieżki awangardy” oraz prezentacja artystów europejskiej sieci tańca Aerowaves i twórczości młodego pokolenia „Młoda Polska”.
Szczególną uwagę zwrócimy na brytyjską scenę taneczną. 23. MSTT będą gościć Lucy Suggate ze spektaklem „Pilgrim”, który będzie podróżą poprzez mistyczne kompozycje stworzone przez Jamesa Holdena – kompozytora muzyki elektronicznej. Zobaczymy też „The Forecast” w wykonaniu Amy Bell, która w swojej pracy zajęła się tworzeniem nowych ruchów, przybliżających ją do innej koncepcji kobiecości. Swoje pokazy zaprezentują też Elisabetta ConsonniTabea MartinIryna Shirokaya czy Leon and the Wolf.
Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji festiwalu będzie Company Wayne McGregor. Ich „Autobiography” zostanie zaprezentowane dzięki współpracy Lubelskiego Teatru Tańca, Centrum Kultury w Lublinie oraz Centrum Spotkania Kultur. Na Sali Operowej CSK tancerze pokażą spektakl, który wciąż się zmienia i za każdym razem wygląda inaczej. Układ i kolejność 23 choreograficznych sekwencji tanecznych są kształtowane przez algorytm aranżujący je każdorazowo od nowa, co nadaje spektaklowi niepowtarzalnego charakteru.
MSTT to także szereg wydarzeń towarzyszących, wśród których znalazły się warsztaty tańca, wystawy fotografii, wydawnictwa, panele dyskusyjne oraz festiwalowe kino. Na ekranie zobaczymy „52 Portrety” — filmowe podsumowanie projektu online stworzonego przez choreografa Jonathana Burrowsa, kompozytora Matteo Fargiona oraz twórcę filmowego Huga Glendinninga.

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
12-17 listopada 2019
Centrum Kultury, Centrum Spotkania Kultur, Galeria Labirynt

designed by net-line.pl