GIS Day. Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS

Data dodania: 15 listopad 2023
GIS Day. Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS

Systemy informacji geograficznej (ang. geographic information system, GIS) służą do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji wszelkich danych przestrzennych. Są tak ważne we współczesnych czasach, że w listopadzie na całym świecie obchodzone jest ich święto – GIS Day. Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS po raz kolejny przyłącza się do tych obchodów i otwiera swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych GIS – GISDay2023

Otwarcie wydarzenia nastąpi w najbliższy poniedziałek, 20 listopada br., o godz. 9:15 w auli Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (al. Kraśnicka 2D, Lublin).

GIS Day 2023 na UMCS to wyjątkowe spotkanie skoncentrowane na systemach informacji geograficznej, które gromadzi w jednym miejscu studentów, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz profesjonalistów z obszaru GIS. Celem wydarzenia jest przybliżenie wszystkim teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat tej technologii i jej zastosowań w różnych dziedzinach życia. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli szansę zgłębić złożoność i różnorodność GIS poprzez udział w prelekcjach oraz warsztatach.

Prelekcje, które wygłoszą naukowcy i praktycy, są zróżnicowane tematycznie. Będzie mowa m.in. o odkrywaniu świata za pomocą GIS: mapowaniu przyszłości z platformą ArcGIS czy „Wild, wild West with GPS, czyli z GPS-em po Dzikim Zachodzie”. Z kolei warsztaty pozwolą wdrożyć się w tematykę systemów informacji geograficznej, na przykład poprzez wykonanie pierwszej analizy w GIS czy wydostanie się z geograficznego Escape Roomu.

Warsztaty przeznaczone są dla grup zorganizowanych ze szkół, zapisy: gisdayumcs@gmail.com. Wstęp na prelekcje jest wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Strona organizatorów: https://www.facebook.com/geoit.lublin/

designed by net-line.pl