24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 10 stycznia mierzymy wysoko!

Data dodania: 08 styczeń 2016

[b]Już 10 stycznia 2016 r. odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 24 Finał Orkiestry pod hasłem „Mierzymy wysoko” poświęcony będzie pediatrii oraz godnej opiece ludzi w podeszłym wieku. Środki przeznaczone na ten cel zbierać będzie aż 120 tysięcy wolontariuszy na terenie Polski oraz poza granicami naszego kraju.[/b]

#1LJak co roku do akcji włącza się również Lublin. Lubelski Finał odbędzie się ponownie w Galerii Olimp przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie, gdzie już po raz piąty zagramy razem dla wsparcia polskiej opieki medycznej. Wydarzenie organizowane jest przez Lubelski Oddział Telewizji Polskiej, Lubelski Sztab WOŚP Hufiec Lublin oraz Galerię Olimp. Podczas Finału na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji z kolorowym studiem telewizyjnym oraz wielkim koncertem plenerowym na czele. Gwiazdą najbliższej Orkiestry będzie legenda polskiej muzyki rockowej – zespół IRA!

Już po raz dwudziesty czwarty, tradycyjnie, w drugą niedzielę roku, podczas Finału WOŚP odbędzie się wiele ważnych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, a także akcji profilaktycznych, które uświetnią i ubarwią wielką zbiórkę środków przeznaczonych na zakup urządzeń medycznych dla polskich szpitali i palcówek medycznych. Tym razem celem zbiórki będzie zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie będzie można oglądać na antenie telewizji TVP3 Lublin. Fragmenty wydarzenia będzie też można śledzić w programie 2 Telewizji Publicznej.

Podczas poprzedniego Finału w Lublinie zebrano ponad 120 tys. zł. W całym województwie natomiast aż 533 047 zł! W tym roku liczymy co najmniej na tyle a nawet jeszcze więcej!

Zgodnie z ideą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszelka pomoc finansowa, która zostanie zebrana podczas Finału, przekazywana jest na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego, potrzebnego do ratowania życia i zdrowia.

Celem zbiórki podczas 24 Finału będzie zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Podczas najbliższego Finału WOŚP wolontariusze po raz kolejny zbierać fundusze, które posłużą wsparciu dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Pieniądze, które zostaną zebrane podczas 24 Finału WOŚP, mają pomóc w uzupełnieniu braków na oddziałach mniej specjalistycznych. Tym samym pomoc trafi w każdy zakątek Polski. Zbliżający się Finał to również kolejna zbiórka na rzecz geriatrii. Więcej o celach najbliższego Finału na stronie internetowej: www.wosp.org.pl/final/o_finale/24_final_wosp

Podczas dotychczasowej działalności Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakupiła sprzęt medyczny za ponad 650 milionów złotych. Podczas poprzedniej edycji, w ramach akcji udało się zebrać ponad 53 miliony złotych. W trakcie nadchodzącego Finału pieniądze zbierać będzie 120 tysięcy wolontariuszy, zarejestrowanych w 1700 sztabach. W województwie lubelskim działa 69 sztabów, w tym cztery na terenie Lublina.

[b]Jak zagramy podczas 24 Finału WOŚP w Lublinie[/b]

Na mapie wydarzeń w ramach najbliższej Orkiestry nie zabraknie oczywiście Lublina. Centrum wydarzeń Lubelskiego Finału WOŚP będzie Galeria Olimp, która już od samego rana wypełni się wielką liczbą wolontariuszy, artystów, znanymi osobistościami i wszystkimi zaangażowanymi w ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z chwilą otwarcia swych drzwi centrum handlowe przy Al. Spółdzielczości Pracy będzie miejscem wspaniałej rozrywki połączonej sercem Wielkiej Orkiestry. Jej muzykę słychać będzie aż do późnych godzin wieczornych. Przez cały dzień trwać będą liczne atrakcje dające wszystkim mieszkańcom naszego miasta i regionu możliwość ciekawego spędzenia czasu i wspaniałej zabawy. Finał Orkiestry w Galerii Olimp rozpocznie się o godzinie 10. O godzinie 17 swój początek będzie miał koncert plenerowy, podczas którego zagrają zespoły lubelskiej sceny muzycznej a także, o godzinie 20, gwiazda tegorocznego Finału – zespół IRA. Tradycyjnie na godzinę 20 zaplanowane jest też Światełko do nieba, czyli efektowny pokaz sztucznych ogni.

W środku Galerii powstanie kolorowe i głośne studio telewizyjne Lubelskiego Oddziału TVP S.A., utworzone w głównym holu największej (południowej) części Galerii Olimp. Zgromadzi się tam szereg osób zaangażowanych w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz wiele znanych osób, które na co dzień możemy oglądać tylko na ekranie telewizora. TVP Lublin w ramach studia przygotowała wiele ciekawych niespodzianek, a wszystko odbędzie się podczas programu, którego realizację oglądać będzie można na żywo w Galerii. Autorem scenariusza programu 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie jest w tym roku Łukasz Borkowski. Całość wyreżyseruje Bartek Wieczorek, za produkcję odpowiada Joanna Antoszewska-Komorska.

#2C

Atrakcje w studiu skupią się przede wszystkim na dobrej muzyce a to za sprawą programu telewizyjnego Przestrzeń Dźwiękowa, którego specjalne wydanie będzie miało miejsce w dzień Finału w Galerii Olimp. Przestrzeń Dźwiękowa wypełni wnętrze Galerii muzyką takich znakomitości jak Tomasz Momot Orkiestra, Chonabibe, Zenta SNR Crew, Mprojekt, Panta Koina, Mass Fantas, a także wielu innych. Posłuchamy też solistów między innymi Natalii Wilk, Marty Butryn oraz muzyków z Lubelskiej Szkoły Rocka, zaśpiewa też Kacper Gołda. Na fanów dobrej muzyki czekać też będzie wyjątkowy występ Tomasza Momota z Arturem Gadowskim, wokalistą zespołu IRA.

Nie zabraknie też pokazów tańca. Podziwiać będzie można między innymi umiejętności mistrzów tańca z UDS czy Konrad Dąbski Studio. Będzie też zabawnie i wesoło za sprawą występu Kabaretu PKS. Specjalny poranny blok atrakcji będą mieli też najmłodsi dla których przygotowano wiele ciekawych atrakcji i animacji. Odbędzie się też pokaz mody przygotowany specjalnie na okazję Finału pokaz mody dziecięcej i rodzinnej.

W studiu spotkać będzie też można wielu ciekawych gości. Obecni też będą artyści, sportowcy, osoby zaangażowane w życie społeczne naszego miasta, specjaliści z zakresu medycyny oraz uczestniczący w zbiórce funduszy wolontariusze. Dzięki zaproszonym do studia gościom dowiemy się przede wszystkim jak Wielka Orkiestra pomaga wspierać polską medycynę i dlaczego warto uczestniczyć w tak pięknej idei. Obok studia przez cały czas obecni będą przedstawiciele Banku PeKaO S.A, którzy przez cały dzień przeliczać będę zebrane podczas Finału Orkiestry pieniądze i informować ile środków dla potrzebujących udało się już zgromadzić.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko wielka pomoc i zabawa ale także propagowanie profilaktyki zdrowotnej oraz ratowania zdrowia i życia. Zgodnie z tą ideą podczas Finału będzie można skorzystać z badań profilaktycznych prowadzonych przez Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej Im.św Jana z Dukli. Można taż zasięgnąć informacji na temat profilaktyki nowotworów a także zapisać się na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Badania profilaktyczne przeprowadzą też przyszli medycy, studenci Uniwersytetu Medycznego w Lubinie z Międzynarodowego Stowarzyszenia tudentów Medycyny IFMSA. Dokonywane będą pomiary poziomu glukozy, ciśnienia tętniczego, poziomu tkanki tłuszczowej, analiza masy składu ciała, pomiar BMI (Body Mass Index),pomiar PEF (szczytowy przepływ wydechowy), porady w zakresie profilaktyki i leczenia cukrzycy. Dodatkowo przeprowadzone będą szkolenia i pokazy z zakresu pierwszej pomocy, tak aby jak najwięcej osób nie bało się i potrafiło jej udzielać. Finał będzie tez okazją aby wspomóc Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa poprzez oddanie jakże drogocennej krwi oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku.

#3LWielką Orkiestrę wesprą też tradycyjnie służby mundurowe. Podziwiać będzie można między innymi wyposażenie i sprzęt, który na co dzień używany jest w ich pracy. Dzięki temu będzie można zobaczyć z bliska i od środka samochody służbowe i najnowsze systemy w jakie są wyposażone. Na 24 Finale WOŚP w Lublinie pojawią się jednostki Komendy Miejskiej Straży Pożarnej, którzy zaprezentują swoje wozy strażackie, dołączą do nich też strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Finał wesprze też Batalion Dowodzenia Wielonarodowej Brygady Wojska Polskiego, który zaprezentuje sprzęt i pojazdy jednostki w tym zautomatyzowany wóz dowodzenia, zestaw do łączności satelitarnej oraz motocykl wojskowy. Wewnątrz Galerii żołnierze zorganizują stanowisko strzelnicze z trenażerem Cyklop, na którym pod okiem instruktorów będzie można sprawdzić swoje możliwości w strzelaniu do celu. Tradycyjnie podczas Orkiestry pojawią się też Funkcjonariusze Straży Miejskiej. Zaprezentują oni samochód Eko Patrolu, na co dzień służący do walki z zanieczyszczeniami środowiska w mieście. Będzie można zobaczyć wyposażenie wozu z tym pompkę do poboru próbek powietrza, urządzenie do analizy wody, czy też detektory gazu oraz miernik hałasu. Wewnątrz Galerii strażnicy miejscy zorganizują specjalną strefę w której powstanie Autochodzik – drogowe miasteczko dla najmłodszych, dzięki któremu dzieci poprzez zabawę będą uczyć się przygotowania do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. W Finale uczestniczyć będą też Funkcjonariusze Policji, którzy będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.
Policjanci będą informowali seniorów o zagrożeniach płynących z oszustw na tzw. „wnuczka”, „krewnego”, „policjanta. Funkcjonariusze będą też dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy kwestujących na rzecz Orkiestry. W dzień Finału zaprezentuje się również Inspekcja Transportu Drogowego a także Izba Celna w Białej Podlaskiej. Specjalne stoisko zorganizuje też Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy.

Na zakończenie odbędzie się to bez czego nie może zabraknąć podczas Orkiestry czyli koncert muzyczny. Na plenerowej scenie przy północnej części Galerii wystąpią młode talenty lubelskiej sceny muzycznej. Już od godziny 17 bawić będzie można się przy muzyce zespołów Goście, The Underground Men, Phedora oraz Mel Tripson. Zwieńczeniem koncertu będzie występ gwiazdy wieczoru, którą podczas nadchodzącego Finału będzie IRA. Jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych w kraju swój koncert rozpocznie dokładnie o godzinie 20.

Wraz z początkiem występu IRY wystrzelimy niezliczoną liczbę fajerwerków w ramach tradycyjnego „Światełka do Nieba” dziękując w ten sposób setkom wolontariuszy którzy w mroźny styczniowy dzień z uśmiechem na ustach kwestowali na na terenie naszego miasta i okolic.

#4C

[u]Program studia telewizyjnego:[/u]
10.30-11.00 pokaz mody dzieciaki i dziadkowie
11.15- 12.00 Pointa Kointa
12.10- 12.40 Dzieciaki z Klonowica
13.00- 13.45 Lubelska Szkoła Rocka
13.50- 14.20 Kabaret PKS
14.30- 15.00 Zetena SNR
15.00- 15.30 MyKey
15.30-15.55 Konrad Dąbski studio
16.00-16.50 Chonabibe
16.50-17.09 UDS
17.10- 18.10 Tomasz Momot Orkiestra i Goście
18.10-18.25 pokaz Zumby
18.35- 18.45 Marta Baum
18.50 -19.20 Mass Fantas
19.20- 19.39 Kacper Gouda
19.40 – 20.20 M Projekt

[u]Program koncertu plenerowego:[/u]
17:00-17:35 – PHEDORA
17:45-18:20 – MEL TRIPSON
18:30-19:05 – THE UNDERGROUND MAN
19:15-19:50 – GOŚCIE
20:00-21:15 – IRA

[b]Transmisja telewizyjna 24 Finału WOŚP w Lublinie[/b]

Jak co roku transmisję z 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie będzie można oglądać na antenie telewizji TVP3 Lublin. Pierwsze wejście będzie miało miejsce już o 10 rano. Harmonogram transmisji wygląda następująco:

10.00 – 10.06
10.36- 11.15
13.04 – 13.08
14.59 – 15.40
17.44 – 18.25
18.50 – 18.55
20.29 – 20.43

Fragmenty Lubelskiego Finału zobaczyć będzie tez można w Programie Drugim Telewizji Polskiej w godzinach:10.01 ;15.56 ;15.56 ;17.30 ; 20.07 ; 23.14

#5C

[b]Jak wesprzeć 24 Finał WOŚP[/b]

24 Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy wspierać będzie można za pomocą różnych możliwości ofiarowania środków. W całym kraju na ulicach, obiektach użyteczności publicznej a także na rozmaitych imprezach, wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych spotkać będzie można wolontariuszy Wielkiej Orkiestry zbierających datki do charakterystycznych puszek WOŚP. W internecie na stronie www.aukcje.wosp.org.pl odbywać się będą aukcje internetowe, na których będzie można kupić lub sprzedać dowolną rzecz czy usługę, przeznaczając w ten sposób środki na rzecz Fundacji. Ponadto licytować można złote serduszka i karty, stworzyć wirtualne serce, czy wesprzeć Fundację przelewem. W tym roku można przekazać również bitcoiny.

Jak co roku ogromna większość środków zebranych podczas całej akcji będzie pochodziła z puszek dostarczonych przez wolontariuszy, oznaczonych identyfikatorem. Wolontariuszem mogła zostać każda osoba bez ograniczeń wiekowych. Osoba upoważniona do kwestowania na rzecz Orkiestry powinna mieć identyfikator ze zdjęciem oraz numerem sztabu jaki reprezentuje. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora oraz kod QR. Osoba taka posiada również serduszka charakterystyczne do Wielkiej Orkiestry. Wzory identyfikatorów i puszek znajdują się na stronie internetowej: http://www.wosp.org.pl/final/o_finale/jak_wyglada_wolontariusz

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdują się na stronie internetowej Fundacji WOŚP www.wosp.org.pl/final/wesprzyj

[b]Sponsorzy i Partnerzy 24 Lubelskiego Finału WOŚP[/b]

24 Lubelski Finał WOŚP nie byłby możliwy do zorganizowania bez wsparcia następujących firm i instytucji:

Urząd Miasta Lublin
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Lubelski Węgiel Bogdanka
MPK Lublin
Pol-Skone
Centrum Rozrywki Koziołek
Akwarium – Smażalnia Ryb & Bistro Bar
Elektromeks
Wamaco
Musi Lublin
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie
Komeko
Advercity Agencja Reklamowa
Chillo Ad Agencja Reklamowa
Aldik
PIXI
Jack – Namioty i Hale Namiotowe
Mc Donald’s

Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

#6L[b]Gramy razem już 10 stycznia![/b]

W imieniu organizatorów oraz wszystkich osób zaangażowanych w 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszamy wszystkich do Galerii Olimp przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie na wspólną zabawę podczas tegorocznego wydania Orkiestry. Finał trwać będzie w godzinach 10.00 – 21.30.

Dziękujemy współorganizatorom, wszystkim sponsorom wydarzenia i partnerom, dzięki którym możemy zrealizować Finał. Dziękujemy Sztabom WOŚP w Lublinie oraz wszystkim wolontariuszom, zarejestrowanym na tegoroczny Finał.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już 10 stycznia. Bądźcie wtedy z nami!

designed by net-line.pl