25 i 26 kwietnia, edukacyjna akcja proekologiczna "Posprzątajmy Lublin na wiosnę"

Data dodania: 24 kwiecień 2019

„Posprzątajmy Lublin na wiosnę”, to cykliczna akcja proekologiczna o charakterze edukacyjnym. W tym roku w dniach 25 i 26 kwietnia (czwartek i piątek) dzieci wraz z opiekunami i nauczycielami, podejmują próbę uprzątnięcia terenów w najbliższym otoczeniu ich szkół i przedszkoli, z odpadków porzuconych w tych miejscach przez innych.

 

Głównym celem przedsięwzięcia jest budzenie oraz wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców miasta i uzmysłowienie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko oraz za wygląd naszego miasta, czyli naszego wspólnego domu. W tym roku do akcji przystąpi 40 placówek i ponad 4 600 uczniów. Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w rękawice i worki przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin. Odbiór zebranych odpadów zapewnia miasto.

 

Jutro (25 kwietnia) w akcji wspólnie z Przedszkolem nr 57 przy ul. Rzeckiego 12 uczestniczyć będą od godz. 9:30 pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska. Ochotnicy podejmą się uprzątnięcia terenów w okolicy przedszkola oraz w okolicy pobliskiego wąwozu.

 

Dbanie o czystość naszego otoczenia należy do obowiązków każdego mieszkańca, bo tylko przy wspólnym działaniu można osiągnąć zamierzony cel. Tej odpowiedzialności za stan otoczenia uczymy dzieci i młodzież z lubelskich przedszkoli i szkół. Dlatego w harmonogramie wydarzeń proekologicznych, organizowanych przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin na kwiecień, co roku przewidziana jest akcja „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”. Zachęcamy najmłodszych mieszkańców naszego miasta do spojrzenia na Lublin jak na własny dom – miejsce zasługujące na szacunek i troskę. Wydarzenie to organizowane jest cyklicznie.

 

fot. przedszkole Misie

designed by net-line.pl