3 maja w Teatrze Muzycznym – koncert muzyki z serialu "Czas Honoru"

Data dodania: 28 kwiecień 2015

[b]Siłami wspaniałych artystów Teatru Muzycznego w Lublinie oraz zaproszonych gości, blisko pięćdziesięcioosobowej orkiestry symfonicznej, połączonych chórów akademickich, młodych solistów wokalistów, ze specjalnym udziałem Aktorów – wykonawców głównych ról w serialu Czas Honoru, przygotowany został koncert niezwykły.[/b]

Zabrzmi piękna muzyka autorstwa Bartosza Chajdeckiego przeplatana fragmentami poematów i wierszy – poezją najwyższych lotów autorów tej miary co Konstanty Ildefons Gałczyński, Krzysztof Kamil Baczyński, Zbigniew Herbert, Leszek Aleksander Moczulski.

Wiersze zostały dobrane w taki sposób aby stanowiły swoisty rodzaj zapowiedzi bądź dopełnienia poszczególnych części utworu muzycznego. Koncert zyskał znakomite opinie bardzo licznie zgormadzonej publiczności (pierwsze wykonania odbyły się w Lubinie, Bolesławcu, Bogatyni, Jeleniej Górze, we Wrocławiu i w Krakowie).

Jest to obecnie jeden z najbardziej oczekiwanych przez polską publiczność koncertów z uwagi na bardzo aktualną muzykę, której fragmenty możemy obecnie usłyszeć w telewizji w każdą niedzielę jak również ze względu na aktywną obecność aktorów – odtwórców głównych ról w serialu Czas Honoru – Macieja Zakościelnego i Agnieszki Więdłochy. Na scenie pojawi się również Marta Ledwoń.

Patronat honorowy nad koncertem muzyki z serialu "Czas Honoru" objął Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk.

[b]03 maja godz. 19.00

Hala Targów Lublin S.A. ul. Dworcowa 11

Bilety: 20-100 zł[/b]

designed by net-line.pl