3k6 Festiwal Gier – Podsumowanie programu wydarzenia

Data dodania: 17 kwiecień 2023
3k6 Festiwal Gier – Podsumowanie programu wydarzenia

Opublikowany już został cały program 3k6 Festiwalu Gier. Jest on dostępny pod adresem: http://3k6.games/images/program.pdf.

Podsumowując, łącznie, podczas Festiwalu, odbędzie się 17 prelekcji i spotkań z gośćmi, a w niedzielę 23.04, o godzinie 19:00 zaplanowane jest Podsumowanie Festiwalu.

Wśród zaproszonych gości są osoby znane z dużej aktywności w Lublinie, jak np.:

– Grzegorz Olifirowicz, ekspert od grywalizacji, który opowie o Flavour Text, czyli krótkich zdaniach, które budują klimat gier

– Michał Sieńko, twórca gier, organizator „Czwartkogrania” w Centrum Spotkania Kultur oraz prezes Fundacji Animatorów i Twórców Kultury „TRACH”

– Krzysztof Księski, znany przede wszystkim z wieloletniej organizacji Festiwalu Fantastyki „FALKON”, który wygłosi prelekcję pt. „Feniks wstaje z popiołów i inne fantastyczne inicjatywy”, a także zaprezentuje 2 prototypy swoich gier w Strefie Prototypów – miejscu przeznaczonym specjalnie dla twórców, gdzie będą mogli usłyszeć opinię zwrotną o nt. swoich projektów.

Wśród gości znajdą się także osoby spoza Lubelszczyzny, m. in.:

– Michał Bańka, twórca kanału YouTube „Baniak Baniaka”, skupionym na grach RPG, z którym zorganizowane będzie Q&A

– Jakub Ćwiek, pisarz, a także współtwórca nowopowstałego wydawnictwa Pulp Books, które skupia się na opowieściach. W sobotę o 20:00 będzie miało miejscespotkanie autorskie z Jakubem, który obecnie promuje wydaną 31 marca książkę „Drelich. Nim braknie tchu”

– Artur Szyndler oraz Artur Szyndler Junior – twórcy sklepu Paladynat, uczestnicy i triumfatorzy światowych turniejów gier bitewnych, którzy oprócz stoiska swojego sklepu, zaprezentują wielką wystawę modeli Blood Angels z uniwersum Warhammera 40 000, a także wygłoszą prelekcję. Starszy z panów opowie o grach bitewnych 3. Generacji. Natomiast jego syn zrelacjonuje niedawno Mistrzostwa Świata w Star Wars: Legion.

– Ewa Graniak-Wosinek, znana także jako „Baba Jaga Gra i Czyta”, która opowie o tym jak zachęcić dziecko do grania w planszówki.

Ponadto, oprócz prelekcji, tak jak zapowiadaliśmy, odbędą się turnieje w rozmaite tytuły, a będzie ich łącznie 12, z czego Neuroshima Hex obejmie zarówno rywalizację w formie 1 na 1 oraz 2 na 2. Oprócz tej gry, chętni będą mogli wziąć udział w zawodach w, m. in.:

– Carcassonne,

– Star Realms,

– Star Wars: Legion,

– eliminacjach do Mistrzostw Polski w Puerto Rico,

– Mistrzostwach Lublina w Rummikub.

Na 3k6 Festiwalu Gier będzie miało miejsce także zwieńczenie Szkolnej Ligi Planszówkowej – inicjatywy, która powstała we współpracy z wydawnictwem Nowa Księgarnia. Angażuje ona chętne szkoły, które otrzymują od nas pokazowe egzemplarze gier: Draftozaur, Ekosystem oraz Kohaku, następnie organizują turnieje eliminacyjne, a zwycięzcy spotkają się w Finale, który będzie miał miejsce w niedzielę. Dodajmy, że triumfatorzy rozgrywek otrzymają nie tylko nagrody indywidualne, ale także zestaw gier dla szkół.

Ostatnim z elementów Festiwalu są gry RPG, w które odbędzie się łącznie 11 sesji. Pojawią się tutaj takie systemy jak: 2. oraz 4. edycja Warhammera, 5. edycja Dungeons & Dragons, 7. edycja Zewu Cthulhu czy Cyberpunk.

Pod linkiem: https://tobilet.pl/3k6-festiwal-gier.html można także zakupić już bilet na nasze wydarzenie.

designed by know-line.pl