5 Najlepszych bajek animowanych tego roku

Data dodania: 03 listopad 2019
5 Najlepszych bajek animowanych tego roku

W roku 2019 na ekranach kin pojawiło się wiele ciekawych filmów animowanych, których nie można było przegapić. Superprodukcje Disneya m.in. „Król Lew”, ale także inne ciekawe pozycje znajdą swoje miejsce na liście: Top 5 bajek animowanych tego roku.

Bajki to nie tylko rozrywka dla dzieci. Magiczny świat przedstawiony w filmach animowanych z pewnością pochłonie nie jedną osobę dorosłą. Zabawne sceny i urocze postacie, sprawiają, że bajki są tak lubiane i chętnie oglądane. Rok 2019 oferuje wiele nowości jeśli chodzi o filmy animowane. Poniżej przedstawiamy najlepsze dzieła, które podbiły serca widzów, dlatego też znajdują swoje miejsce w czołówce bajek tego roku.

„Król Lew” (reżyseria: Jon Favreau) to film animowany produkcji Walt Disney Pictures, który jest kolejną odsłoną animacji z 1994 roku. Pierwsza wersja bajki stała się kultową i zyskała ogromną rzeszę fanów. Wielu oglądających z nostalgią wspominało historię Simby. Dzięki nowej ekranizacji można przeżyć to wszystko ponownie. Na sawannie przychodzi na świat mały lew Simba, którego ojcem jest król Mufasa. Nie wszyscy są zadowoleni z narodzin lwiątka. Dawny następca tronu – Skaza planuje zawładnąć lwią ziemią na swój sposób. Simba zostaje wygnany z królestwa i musi sam dorosnąć. Z pomocą dwójki przyjaciół próbuje odzyskać należne mu dziedzictwo.

„Jak wytresować smoka 3” (reżyseria: Dean DeBlois) to kolejna część z cyklu „Jak wytresować smoka” wyprodukowana przez DreamWorks Animation oraz Universal Pictures. Przed bohaterami nowe przygody, w których nie zabraknie wyzwań, ale także niebezpieczeństw. Czkawka i Szczerbatek wyruszą w niezwykłą podróż do mitycznej krainy. Wszystko spowodowane będzie tym, iż nad Berk nadciąga zagrożenie jakie nigdy wcześniej nie miało miejsca. Smok i jego jeździec zrobią wszystko, by bronić tego co najcenniejsze. 

„Corgi, psiak Królowej” (reżyseria: Ben Stassen, Vincent Kesteloot) to historia psiaka o imieniu Rex, który jest ulubieńcem brytyjskiej królowej. Śliczny corgi żyje w luksusie i królewskim uwielbieniu. Psiak nigdy nie wychodził poza królestwo. Niestety w związku z dziwnym zbiegiem okoliczności trafia do schroniska. Żyjąc wśród innych psów musi nauczyć się jak funkcjonować  jako zwykły czworonóg. Musi wiedzieć na kogo warczeć, a przy kim merdać ogonkiem. Rex szukając drogi do domu dowie się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

„Toy Story 4” (reżyseria: Josh Cooley) to kolejna część z serii „Toy Story” stworzona przez Walt Disney Pictures i Pixar Animation Studios. Chudy, jako szeryf, opiekował się najpierw Andym, a później Bonni. Pewnego dnia w pokoju pojawia się nowa zabawka – Sztuciec. Staje się to początkiem zaskakującej przygody. Chudy wyrusza na wyprawę, w której odkrywa, jak wielki jest świat.

„Kraina Lodu 2” (reżyseria: Chris Buck, Jennifer Lee) to bajka, której poprzednia część stała się hitem na całym świecie. Wyprodukowana została przez Walt Disney Pictures i Walt Disney Animation Studios. Akcja nowej części toczy się chwilę po wydarzeniach z poprzedniej. Annę, Elzę, Kristoffa i Olafa czekają nowe, fascynujące przygody. Bohaterowie wyruszają w podróż, aby zdobyć informacje o historii królestwa, a przy okazji dowiedzieć się więcej o losach rodziców księżniczek. 

Wyżej przedstawione filmy animowane to bez wątpienia propozycje warte obejrzenia. Spośród wielu tytułów wybraliśmy, te które zyskały największą oglądalność. Warto jednak wspomnieć o innych produkcjach, które powstały w 2019 roku. Takie bajki to m.in.: „Angry Birds 2”, „O Yeti!”, „Baranek Shaun Film. Farmageddon”, „Astelix i Obeliks.Tajemnica magicznego wywaru”, „Lego przygoda 2”, „Kraina cudów”, „Paskudy.UglyDolls”, „Tajni i fajni”, „Praziomek”, „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, „Rodzina Addamsów”. 

Karolina Borzęcka

designed by know-line.pl