Koncerty impresaryjne w Filharmonii Lubelskiej – sezon 2017/2018

Data dodania: 12 wrzesień 2017

rezerwacje: www.filharmonialubelska.eu

1 października 2017 (niedziela), godz. 17.00

"http://filharmonialubelska.pl/files/originals/1496057253.gif"
STANISŁAWA CELIŃSKA
„Atramentowa”

 

"http://filharmonialubelska.pl/files/originals/1496129991.jpg"

 

Stanisława Celińska
oraz zespół pod kierownictwem Macieja Muraszko  

 

„Atramentowa” to najnowsza płyta Stanisławy Celińskiej i cykl koncertów promujących ten album. Aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji.

A wszystko zaczęło się od „Atramentowej Rumby”, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Dodatkowo warto podkreślić, że występ ten odbył się dokładnie w 40 rocznicę debiutu piosenkarskiego aktorki na VII KFPP Opole 1969 z utworem „Ptakom podobni” (muzyka Roman Orłow i słowa Włodzimierz Ścisłowski). Wówczas przyznano jej wyróżnienie oraz nagrodę za debiut.
Po występie z „Atramentową Rumbą” okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą.. Aktorka – tak jak kiedyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów – kocha życie.
W czasie koncertu można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory Artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha.

Miejsce: Sala koncertowa FL  (ul. M. Curie-Skłodowskiej 5)

Bilety w cenie: 100, 80, 70, 60 zł

 

 

8 października 2017 (nieziela), godz. 17.00

"http://filharmonialubelska.pl/files/originals/1496057253.gif"
„Słynny niebieski prochowiec”
– utwory LEONARDA COHENA

 

 

"http://filharmonialubelska.pl/files/originals/1495706102.jpg"

 

Teatr Piosenki prezentuje spektakl „Słynny niebieski prochowiec” –  niezapomniane ballady Leonarda Cohena w nowych przekładach  Romana Kołakowskiego

 

Jest to opowieść o młodości, miłości, buncie, poezji i muzyce, o szalonych latach sześćdziesiątych, latach rewolucji kontrkulturowej. Jej kanwę tworzą legendarne ballady i wiersze, których autorem jest jeden z najpopularniejszych bardów współczesności – Leonard Cohen. Postaci z jego piosenek: Zuzanna, Jane, Młody, Obcy, Gość, Muzyk i Poeta opowiadają o świecie, który jest niezmienny w swojej nieustannej zmienności, ale walczące ze sobą dobro i zło zawsze znajdują ukojenie w największej wartości, jaką jest miłość. „Wieża pieśni”, „Tańcz mnie po miłości kres”, „Chelsea Hotel”, „Jestem twój”, „To ten walc”, „Zuzanna”, „Cygańska żona”, „Słynny niebieski prochowiec”, „Ona jest”, „Alleluja” – to tylko niektóre z kompozycji Leonarda Cohena, które usłyszymy podczas spektaklu. Wszystkie ballady zabrzmią w nowych przekładach Romana Kołakowskiego, odkrywających przed widzami niezwykłą metaforykę utworów wspaniałego artysty, w której amerykańska otwartość i bezkompromisowość miesza się z tradycją wschodnioeuropejską, a religia judaistyczna z chrześcijaństwem i kontemplacją buddyjską. Specjalnie na potrzeby spektaklu powstały nowoczesne aranżacje autorstwa Rafała Koniecznego – wybitnego kompozytora, aranżera i multiinstrumentalisty młodego pokolenia. Udało się w nich połączyć mocne, rockowe uderzenie z poetycką metaforą, skomplikowane, wielogłosowe partytury z prostotą pieśni, i najważniejsze – ukazać ponadczasową, magnetyczną siłę melodii i tekstów Cohena.

Występują: Jane – Agata Klimczak, Zuzanna – Aleksandra Radwan, Muzyk – Bartłomiej Abramowicz, Gość – Grzegorz Bukowski, Obcy – Marcin Kątny, Poeta – Roman Kołakowski, Młody – Rafał Konieczny; orkiestra Teatru Piosenki: Paulina Kalińska – flet, Bartłomiej Abramowicz – fortepian, Robert Bielak – skrzypce elektryczne, Marcin Gałkowski – gitara elektryczna, Michał Wąsik – gitara basowa, Grzegorz Kuligowski – perkusja, Rafał Konieczny- instrumenty klawiszowe; chórki – Zespół Kagyuma: Julia Kulpa, Kamila Salach, Marta Mackiewicz, Agata Majewska

 

Miejsce: Sala koncertowa FL  (ul. M. Curie-Skłodowskiej 5)

Bilety w cenie: 70, 60, 50, 40 zł

28 października 2017 (sobota), godz. 18.00

"http://filharmonialubelska.pl/files/originals/1496057253.gif" 
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO

 

 

"http://filharmonialubelska.pl/files/originals/1384259249.jpg"

 

 

Legendarna grupa Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny polski zespół wykonujący poezję śpiewaną. Zespół, istniejący od połowy lat 80-tych ubiegłego wieku, niezmiennie gromadzi na koncertach tłumy wiernych fanów, którzy wraz z nimi śpiewają utwory Edwarda Stachury, Adama Ziemianina, Jana Rybowicza – najważniejszych autorów tekstów zespołu. Muzykę do większości utworów skomponował lider grupy, Krzysztof Myszkowski. SDM wydał kilkanaście płyt, które nie tracą na popularności i wciąż są chętnie słuchane zarówno przez młodzież, jak i starszych odbiorców.

10 października 2016 roku światło dzienne ujrzał dwudziesty album w dorobku zespołu. „Memorabilia” to powrót do przeszłości, do początków Starego Dobrego Małżeństwa, do czasu, gdy zespół powstawał i kształtowała się jego muzyczna tożsamość.
Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, cajon, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.

Skład zespołu:
Krzysztof Myszkowski – wokal, harmonijka ustna, gitara
Bolo Pietraszkiewicz – gitara, instrumenty klawiszowe, cajon
Roman Ziobro – kontrabas, gitara basowa

Miejsce:  Sala koncertowa FL (ul. M. Curie-Skłodowskiej 5)

Bilety w cenie:  60, 50, 40 zł

designed by know-line.pl