Liderzy polskiej energetyki spotkają się w Lublinie
Już po raz 10. Lublin stanie się stolicą polskiej energetyki, a to wszystko za sprawą Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS. Jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się w dn.
14-16 listopada b.r. w Targach Lublin przy ul. Dworcowej 11. W tym samym czasie odbędzie się 2. edycja Targów Wschodnie Dni Kooperacji.
Uroczyste otwarcie targów
Uroczyste otwarcie Targów ENERGETICS oraz Targów Wschodnie Dni Kooperacji odbędzie się 14 listopada b.r. (wtorek) o godz. 11.00 w sali konferencyjnej w hali C. Swoją obecność zapowiedzieli już m.in.: Wojciech Lutek – Prezes Zarządu PGE Dystrybucja SA, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Urzędu Miasta Lublin czy Politechniki Lubelskiej, a także Patronów i Partnerów zaangażowanych w organizację Targów.
Wszystko dla energetyki
Ekspozycja targowa obejmie ofertę blisko 200 wystawców, którzy zaprezentują szereg rozwiązań, produktów i usług, m.in.: systemy zarządzania infrastrukturą sieci elektroenergetycznych, automatykę przemysłową, analizatory parametrów sieci, produkty i systemy do rozdziału energii elektrycznej oraz zapewnienia ciągłości zasilania, stacje transformatorowe, rozdzielnice, systemy odgromowe, łączniki napowietrzne i słupowe, aparaturę łączeniowa, systemy sterowania i nadzoru, komponenty elektroniczne, rozwiązania dla energetyki wytwórczej, aparaturę zabezpieczeniową, urządzenia pomiarowe, podzespoły mocy, przekaźniki, styczniki, produkty i rozwiązania dla utrzymania ruchu.
Niezawodność dostaw energii elektrycznej – czy to możliwe?
O niezawodności dostaw energii elektrycznej w Polsce będą rozmawiać uczestnicy Forum Dystrybutorów Energii (14.11.2017; wtorek; godz. 12.00), które już po raz trzeci odbywa się w ramach Targów ENERGETICS. Poruszone zostaną tu kwestie związane z takimi zagadnieniami, jak: ewaluacja modelu regulacji jakościowej i aktualne wyzwania taryfowe, zmiany warunków atmosferycznych i częstotliwości występowania ekstremalnych zjawisk atmosferycznych, mogące być przyczyną przerw w dostarczaniu energii elektrycznej czy niezawodność, pewność i bezpieczeństwo linii elektroenergetycznych w świetle nowych wymogów prawnych. O niezawodności dostaw energii będą rozmawiać eksperci m.in.: Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Urzędu Regulacji Energetyki, firm PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja.
„Targi Energetics pod patronatem PGE Dystrybucja na stałe wpisują się w kalendarz ważnych wydarzeń Lubelszczyzny. Rosnąca z każdym rokiem liczba odwiedzających gości, wystawców iporuszanych podczas paneli dyskusyjnych tematów pokazuje, jak istotne dla rozwoju regionu są zagadnienia związane z szeroko rozumianą energetyką. Między innymi z tego względu właśnie w Lublinie po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nasze autorskie innowacyjne Serwisowe Linie Kablowe –rozwiązanie, które pozwala poprawić niezawodność i ciągłość dostaw energii elektrycznej do Odbiorców, co jest szczególnie istotne w kontekście ostatnich anomalii pogodowych, które dotykają tereny naszego kraju. Dzięki zastosowaniu tej technologii poprawią się również jakościowe wskaźniki dostaw energii elektrycznej, jakże ważne dla całej branży OSD” – powiedział Prezes Zarządu PGE Dystrybucja, Wojciech Lutek.
Polsko-Białoruskie Forum Gospodarcze „Dobrosąsiedztwo 2017”
„Popatrzmy w przyszłość: budownictwo, transport i logistyka – pola dla nowoczesnej współpracy sąsiadów” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Polsko-Białoruskiego Forum Gospodarczego „Dobrosąsiedztwo 2017”, które odbędzie się w dn. 14.11.2017 (wtorek). Wydarzenie jest doroczną, wiodącą debatą o stanie polsko-białoruskich relacji gospodarczych. W ramach Forum polscy i białoruscy specjaliści będą debatować o kierunkach rozwoju współpracy w sektorze budownictwa, transportu i logistyki oraz warunkach dla rozwoju dalszej współpracy, tj. skutecznych strukturach i instrumentach wsparcia współpracy międzynarodowej. Obrady Forum „Dobrosąsiedztwo 2017” rozpoczną się o godz. 12.00 uroczystą ceremonią otwarcia.
Seminaria, szkolenia, konferencje
„Istotnym elementem targów Energetics są merytoryczne rozmowy w gronie ekspertów. Innowacje w energetyce, rozwój elektromobilności, niezawodność dostaw energii elektrycznej, efektywność energetyczna to tematy ważne dla branży. I właśnie na nich skoncentrujemy się w tym roku.” – podkreśla Robert Głowacki, Prezes Zarządu Targów Lublin S.A.
Pierwszego dnia targów (14.11.2017; wtorek) odbędzie się panel wykładów związanych z obszarem inteligentnych specjalizacji województwa lubelskiego. Panel rozpocznie „Seminarium w zakresie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej” (godz. 12.00). Zostaną poruszone tu kwestie związane z energochłonnością budynków, audytami i świadectwami efektywności energetycznej, finansowaniem inwestycji efektywności energetycznej w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego oraz źródłami współfinansowania projektów EE i OZE w ramach POIŚ oraz RPOWL. W drugiej części panelu będzie można wysłuchać wykładów przygotowanych przez naukowców Politechniki Lubelskiej, którzy opowiedzą m.in. o: inteligentnych stacjach szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, innowacyjnym napowietrznym rozłączniku SN, zastosowaniach medycznych reaktora plazmowego z wyładowaniem barierowym, możliwościach współpracy nauki z przemysłem oraz częstotliwości jako nośniku informacji pomiarowej.
Podczas konferencji "Niezależność energetyczna na poziomie lokalnym" (15.11.2017; środa) prelegenci opowiedzą m.in.: o klastrach energii, roli odnawialnych źródeł energii w niezależności energetycznej na poziomie lokalnym, dobrych praktykach stosowanych w krajach europejskich. W programie przewidziano również certyfikowane seminarium szkoleniowe dedykowane elektrykom, energetykom i służbom technicznym w przedsiębiorstwie pt.: „Opieka metrologiczna gwarancją jakości produktu”.
Auta elektryczne i rozwój elektromobilności
Ważną część tegorocznych Targów stanowić będzie elektromobilność – PGE Dystrybucja zaprezentuje nowe samochody elektryczne, które będą wykorzystywane w codziennej działalności operacyjnej. Z kolei w części konferencyjnej zaprezentowany zostanie projekt stacji ładowania samochodów elektrycznych zintegrowanych z oświetleniem ulicznym – wspólny projekt PGE Dystrybucja i Politechniki Lubelskiej.
Wschodnie Dni Kooperacji
Targom ENERGETICS towarzyszą Wschodnie Dni Kooperacji. Jest to wydarzenie organizowane w celu stworzenia miejsca spotkań dla środowiska podwykonawców przemysłowych i przedstawicieli zakładów produkcyjnych z kraju i zagranicy.
W ramach Targów swoją ofertę zaprezentują przedsiębiorstwa oferujące usługi w zakresie wysokiej jakości obróbki metali, przetwórstwa tworzyw sztucznych, produkcji komponentów oraz usług na zlecenie średnich, dużych oraz korporacyjnych przedsiębiorstw produkcyjnych.
Wschodnie Dni Kooperacji to doskonałe warunki do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów handlowych w gronie branżowych specjalistów. Znajdą się wśród nich, przede wszystkim, osoby odpowiedzialne za zamówienia usług podwykonawczych, bądź zainteresowane inwestycjami w nowe technologie przemysłowe, zwłaszcza przedstawiciele branży motoryzacyjnej, lotniczej i energetycznej.
Zasady wstępu
Wstęp na Targi dla przedstawicieli branży jest bezpłatny po rejestracji on-line lub podczas trwania wydarzenia. Formularz rejestracyjny, szczegółowy program oraz wszelkie informacje dotyczące Targów dostępny jest na stronie internetowej: www.energetics.targi.lublin.pl oraz www.kooperacja.targi.lublin.pl.
Lubelskie Targi Energetyczne ENERGETICS
Wschodnie Dni Kooperacji
14 – 15 listopada 2017 godz. 9.00 – 17.00
16 listopada 2017 godz. 9.00 – 15.00
Targi Lublin S.A.
ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin