Pudło w grochy albo gąbka na biegunach czyli o zabawce uniwersalnej

Data dodania: 28 październik 2015

[b]W listopadzie Pracownia przy ulicy Bernardyńskiej zaprasza na wystawę i warsztaty poświęcone zabawkom edukacyjnym i terapeutycznym. [/b]
[b]Wystawa [/b]
To zwieńczenie projektu zrealizowanego przez Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie”. Zobaczymy na niej pomoce terapeutyczne, wykonane przez rodziców dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nie zabraknie również uniwersalnych zabawek, których autorami są zaproszeni do realizacji projektanci: Pani Jurek, Kosmos Project i Artur Gosk. Są to pomysły na interaktywne zabawki inspirowane pudełkami terapeutycznymi, które Fundacja SYNAPSIS (partner projektu) na co dzień wykorzystuje w swojej pracy.
[b]Kiedy:[/b] 3-14 listopada 2015
[b]Gdzie:[/b] Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11
[b]Wystawa czynna dla zwiedzających w godzinach od 15:00 do 18:00[/b]
Grupy zorganizowane prosimy o kontakt pod nr tel. 81 5330818 lub mailowo lubdesignzapisy@gmail.com, istnieje możliwość ustalenia indywidualnych godzin zwiedzania.

[b]Warsztaty dla szkół podstawowych[/b]
To spotkanie z projektantem, podczas którego uczestnicy dowiedzą się czym jest spektrum autyzmu oraz wykonają samodzielnie pudełka terapeutyczne, które trafią do ośrodków zajmujących się dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

[b]Kiedy:[/b] 3 listopada 2015, godz. 9:00 – I grupa, godz. 11:00 – II grupa
[b]Gdzie:[/b] Pracownia przy ulicy Bernardyńskiej 11
[b]Prowadzenie: Edyta Ołdak[/b]
Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, na warsztat obowiązują zapisy mail: lubdesignzapisy@gmail.com, tel. 815330818

[b]Warsztaty dla rodziców, edukatorów i projektantów[/b]
Udział w zajęciach może wziąć każdy, kto chce zacząć projektować uniwersalnie, a także ten, kto ma już doświadczenie w tym temacie – rodzice, edukatorzy, projektanci oraz studenci kierunków plastycznych i pedagogicznych. Terapeuci oraz projektanci zaangażowani w realizację projektu „Pudło w grochy albo gąbka na biegunach czyli o zabawce uniwersalnej” opowiedzą o swoich doświadczeniach w pracy nad zabawkami i pomogą w samodzielnej pracy. Na zajęciach wykonamy pomoce dydaktyczne i dowiemy się jak wesprzeć dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

http://www.pudlo.wwarszawie.org.pl/

[b]Kiedy:[/b] 14 listopada 2015, godz. 12:00
[b]Gdzie:[/b] Pracownia przy ulicy Bernardyńskiej 11
[b]Prowadzenie: Edyta Ołdak, Karolina Dyrda[/b]
Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, na warsztat obowiązują zapisy mail: lubdesignzapisy@gmail.com, tel. 815330818

[b]Edyta Ołdak[/b] – absolwentka ASP w Warszawie (Wydział Malarstwa), założycielka Stowarzyszenia „Z Siedzibą w Warszawie” i jego Prezeska. Przybliża miasto poprzez realizowane z mieszkańcami projekty, tropi oddolne, „partyzanckie” ingerencje w tkankę miejską. Miłośniczka tymczasowej architektury i „tymczasowości” jako takiej. Pomysłodawczyni i koordynatorka kilkunastu projektów edukacyjnych, m.in.: „Wielka Architektura i kolory niewidzenia”, „Muzeum Dźwięku czyli orkiestra Niewidzialnych Instrumentów”, „Mursk / Ładne w kolorze”, „STOP!Brzeska 9”, „Maszyna do…”, „Olęderskie tradycje a współczesne organizowanie przestrzeni”. Autorka artykułów do publikacji, wydawanych przez Narodowe Centrum Kultury, Warsztaty Kultury w Lublinie, Polski Instytut Sztuki Filmowej czy Państwowe Muzeum Etnograficzne. Współpracuje z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, Warsztatem Kultury, Państwowym Muzeum Etnograficznym, Fundacją im. Roberta Schumanna, Narodowym Instytutem Audiowizualnym w zakresie projektów edukacyjnych w tym projektów edukacyjnych z wykorzystaniem nowych technologii. Konsultantka w projektach z zakresu edukacji włączającej, czyli przeznaczonej również dla odbiorców dysfunkcyjnych. Stypendystka Ministra Kultury w roku 2007.

[b]Karolina Dyrda[/b] – Ukończyła psychologię na SWPS w Warszawie , pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych w Laboratorium Psychoedukacji. Od wielu lat pracuje z dziećmi i osobami dorosłymi z autyzmem i Zespołem Aspergera, na początku w Krajowym Towarzystwie Autyzmu w Szczecinie, a od dziesięciu lat do chwili obecnej w Fundacji SYNAPSIS. W roku 2012 za skuteczne wprowadzanie programu wszechstronnego wsparcia dla dorosłych osób z zespołem Aspergera i przygotowania ich do podejmowania zatrudnienia, została wybrana Człowiekiem Roku Fundacji SYNAPSIS. Jest absolwentką dwuletniego Studium Pomocy Dzieciom Autystycznym i ich Rodzinom, organizowanym przez Fundację SYNAPSIS oraz Kursu Neurobiologicze Podstawy Integracji Sensorycznej przeprowadzonym w PSTIS. W Centrum CBT ukończyła Kurs Psychoterapii Dzieci i Młodzieży oraz Neuropsychologię Kliniczną Dziecka.

designed by know-line.pl