Fika grafika na Bernardyńskiej 11

Data dodania: 04 styczeń 2016

[b]Żelatyna, tektura, igła na pleksi czy monotypia enkaustyczna – to techniki, które na pewno zainteresują amatorów grafiki alternatywnej. W styczniu uczestnicy warsztatów rozpoczną eksperyment. Skorzystają z innowacyjnych technik, będą modyfikować je i kształtować na swój użytek. Stworzą unikalne dzieła sztuki. Są jeszcze wolne miejsca.[/b]

Nową wiedzę może zdobyć każdy, a zajęcia prowadzić będzie Anna Świerbutowicz – Kawalec, absolwentka grafiki projektowej na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Od 13 lat pracuje z młodzieżą, jest nauczycielką reklamy wizualnej i podstaw projektowania w Zespole Szkół Plastycznych w Lublinie. Zajmuje się malarstwem oraz grafiką warsztatową i projektową. Bierze czynny udział w plenerach malarskich i graficznych. W 2011 roku zdobyła nagrodę GRAND PRIX w ogólnopolskim konkursie malarskim ZADRA w Warszawie.

„Fika grafika” jest cyklem. Zapisując się na warsztaty zobowiązujesz się do wzięcia udziału w trzech dniach zajęciowych.

[b]Kiedy:[/b] 11, 18 i 25 stycznia 2016 | godz. 18:00–20:00
[b]Gdzie:[/b] Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11, Lublin
[b]Zapisy telefonicznie:[/b] 81 533 08 18. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

[b]CO JESZCZE NA BERNARDYŃSKIEJ 11? [/b]

[b]Załóż maskę i przebranie – niech karnawał już się stanie! | zajęcia dla klas I-III szkoły podstawowej[/b]
Co to jest karnawał? Skąd się wziął i jak obchodzimy go w innych krajach świata? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukać będą dzieci ze szkół podstawowych podczas warsztatu „Lekcje sztuki – Załóż maskę i przebranie – niech karnawał już się stanie!”. Sprawdzą też czy karnawał zagościł również w sztuce, a w części praktycznej zajęć wykonają kolorowe maski na bal przebierańców.
Prowadzenie: Urszula Kokoszka – historyczka sztuki i kulturoznawczyni (KUL JP II Lublin), instruktorka teatralna. Absolwentka specjalizacji pedagogicznej, teatrologicznej, judaistycznej oraz muzealnictwa i ochrony zabytków. Od zawsze uwielbia pracować z dziećmi oraz aktywnie tworzyć kulturę. Obecnie pracuje w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” gdzie odpowiada za realizacje programu dla dzieci i rodziców. Prowadzi warsztaty teatralne dla najmłodszych.

[b]Kiedy: [/b]
14 stycznia 2016
I grupa – godz. 9:00–10:30
II grupa – godz. 11:00–12:30
[b]Gdzie:[/b] Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11, Lublin
[b]Zapisy telefonicznie:[/b] 81 533 08 18. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

[b]Z owocem im do twarzy | dla I-III klas szkoły podstawowej[/b]
Czy można malować owocami? Okazuje się, że tak i to wcale nie jest nowość. Dzieci dowiedzą się kim był Giuseppe Arcimboldo – włoski artysta okresu manieryzmu i główny bohater warsztatów „Lekcje sztuki – Z owocem im do twarzy”. W części praktycznej uczestnicy wykonają autoportrety w nietypowej, ale bardzo pysznej technice.
Prowadzenie: Zuzanna Zubek-Gańska – pracuje w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, gdzie pełni funkcję kuratora Galerii „Gardzienice” należącej do OPT. Ukończyła Państwową Szkołę Plastyczną im. Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz Liceum Plastyczne im. J. Brandta w Radomiu, na kierunku: konserwacja rzeźby i elementów architektury. Studiowała historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W czasie studiów pełniła obowiązki prezesa Galerii 1 im. Bogusława Słomki. Prowadzi także zajęcia z wystawiennictwa ze studentami „ProEdu” w policealnym studium fotografii w Lublinie. Pisze artykuły dla „Twórczości Ludowej”. Dla Galerii „Gardzienice” oraz Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” zorganizowała ponad 80 wystaw zbiorowych i indywidualnych.

[b]Kiedy:[/b]
20 stycznia 2016
I grupa – godz. 9:00–10:30
II grupa – godz. 11:00–12:30
[b]Gdzie:[/b] Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11, Lublin
[b]Zapisy telefonicznie:[/b] 81 533 08 18. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

[b]Praca artysty | dla I-III klas szkoły podstawowej[/b]
Kim jest artysta? Czym się zajmuje? Dlaczego Mona Lisa się uśmiecha? Co by było, gdyby przenieść ją w dzisiejsze czasy i zamienić w bohaterkę dnia codziennego? Podczas lekcji sztuki odpowiemy wspólnie na te pytania i spróbujemy swoich sił w technice collage’u.
[b]Prowadzenie:[/b] Magdalena Franczak – malarka, ale i artystka interdyscyplinarna, realizuje projekty posługując się różnymi mediami: malarstwem, rysunkiem, fotografią, performance. Pracuje również przestrzeni teatralnej projektując kostiumy, scenografie, działając performatywnie oraz w przestrzeni publicznej – tworząc wielkoformatowe murale i maleńkie widoczki zakopywane z dziećmi w różnych miejscach Polski i Europy. W swojej twórczości porusza problem ciała, jego opresji i kondycji. Krąży wokół mitologii i rytuałów dzieciństwa. Bada proces pamięci i wyobrażeń, odczarowuje lęki i strachy. Członkini polsko – niemieckiej grupy AOUA (Academy of Ugly Arts). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2014 roku. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Słupska (2005 i 2008) oraz Marszałka Województwa Pomorskiego (2009, 2010, 2011).Wystawia w galeriach w Polsce i za granicą. Prowadzi autorskie warsztaty w głównych ośrodkach sztuki na całym świecie. Na co dzień współpracuje z DDK „Węglin” i „Czuby Południowe” w Lublinie.

[b]Kiedy:[/b] 21 stycznia 2016, godz. 9:00–10:30
[b]Gdzie:[/b] Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11, Lublin
[b]Zapisy telefonicznie:[/b] 81 533 08 18. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

designed by know-line.pl