Przestrzenie Sztuki Teatr w grudniu

Data dodania: 01 grudzień 2023
Przestrzenie Sztuki Teatr w grudniu

Nie taka zima straszna jak widać za oknem! W długie, grudniowe wieczory zapraszamy na spotkania z teatrem w nieco eksperymentalnym wydaniu!

Na rozluźnienie proponujemy wydarzenie z solidną dawką humoru. Już wkrótce wielkie otwarcie Sceny Komedii. To propozycja wprowadzenia na deski CK sceny komediowej, opartej na stałym programie, który zawierać będzie autorskie skecze, małe formy teatralne, teatr impresaryjny oraz spotkania z ciekawymi gośćmi.

Zobaczymy również pokaz finałowy warsztatów teatralnych z Arkadiuszem Ziętkiem. Uczestnicy warsztatów zaprezentują sceny z dramatów współczesnych i klasyki XX wieku, a w śród nich znalazły się takie teksty jak: „Śmierć komiwojażera”, „Szklana menażeria” czy „Tramwaj zwany pożądaniem”.

W nieco mroczniejszym klimacie będzie monodram, nawiązujący do technik Tadeusza Kantora pt. „Gangliony, gangliony…”. To eksperymentalne spojrzenie na ludzką psychikę oraz próba głębszego nawiązania relacji pomiędzy aktorami a widzami.

Po raz kolejny na scenie CK zobaczymy „Pogłosy”,  tym razem w formie dramatu scenicznego. Opowieść toczy się wokół takich pojęć, jak utrata, pożegnanie, pamięć i prawda, a każde z nich tworzy bardzo osobisty punkt widzenia, niepowtarzalną optykę.

Widzom o nieco mocniejszych nerwach proponujemy kryminał teatralny „W pętli zmysłów”. Główni bohaterowie to Jane i Maxwell, angielskie małżeństwo, które znajduje w swojej sypialni trupa. Policja rozpoczyna śledztwo. Kto zabił? Kogo? I jak? To trudne zagadki do rozwiązania, szczególnie, gdy zmysły zaczynają funkcjonować inaczej niż do tego przywykliśmy.

„Opowieścią o papierowej koronie 23 23 23” uczcimy setną rocznicę jubileuszu prozatorskiego Józefa Czechowicza.  Natomiast „Lublixpol. Przewodnik po lubelskiej scenie techno, której już nie ma. Bo nigdy nie istniała”  to spektakl, który opowiada o miejskiej utopii. O przyjaźni i bezpieczeństwie. O buncie i nadziei. To podróż przez perspektywy tych, którzy wychowali i rozwijali się w Lublinie.

Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny.  Bezpłatne wejściówki na wybrane spektakle dostępne w kasie CK.

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem programu jest Centrum Kultury w Lublinie.

designed by know-line.pl