Co łączy Fundację Art of Science, Centrum Nauki Kopernik i zachmurzenie? Międzynarodowy Dzień Muzeów i Centrów Nauki, który po raz pierwszy będziemy obchodzić w Lublinie, 10 listopada. W Polsce do wspólnego świętowania zaprasza 29 instytucji zrzeszonych w SPiN (Porozumienie Społeczeństwo i Nauka). Wśród nich znalazła się Fundacja Art of Science działająca w Lublinie.
#1C
W ramach obchodu tego dnia w lubelska fundacja przygotowała szereg atrakcji.
Lubelski oddział Mars Society Polska opowie o życiu na Marsie, a wolontariusze Fundacji Art of Science poprowadzą przez etapy wykonania kosmicznych pojazdów.
Oprócz tego zaplanowano między innymi prezentację wyników światowego eksperymentu związanego z obserwacją chmur, przeprowadzonego w październiku tego roku.
Mogli w nim wziąć wszyscy chętni, zaopatrując się w specjalną aplikację na smartfony. Zebrane dane umożliwiły stworzenie globalnej mapy zachmurzenia. Takie przedsięwzięcie nie powiodłoby się, gdyby nie zaangażowanie ogromnej liczby osób, żyjących w bardzo różnych geograficznie miejscach. Te przykłady pokazują, że niektóre ważne cele mogą być realizowane tylko w wyniku współpracy wielu podmiotów, a działania lokalne mogą mieć globalne znaczenie.
Fundacja Art of Science prowadzi aktywną działalność od 2013 roku. Jej celem jest szerzenie wiedzy z zakresu nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży. Poprzez nasze działania, ukazujące nauki ścisłe od fascynującej empirycznej strony, pragniemy wzbudzić u dzieci ciekawość poznawczą. Fundacja to z pewnością ważny punkt na edukacyjnej mapie Lublina. Aby lepiej promować naukę, 10 listopada lubelska fundacja zaprasza uczestników do pracowni LabKIT na SPiN Day, który odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki.