Rozpoczyna się VI edycja projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki” dla uczniów i uczennic w wieku 6-10 lat oraz III edycja „Przedsiębiorczej Młodzieży” dla szkół ponadpodstawowych. Nowością tegorocznej edycji projektu dla dzieci będzie konkurs „Zielona ekoprzestrzeń kreatywna”, natomiast dla młodzieży – warsztat z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji w marketingu. Z końcem tygodnia wystartuje też rejestracja do 9. edycji jednego z kluczowych w Polsce wydarzeń dla fanów nowych technologii – konferencji Check IT.
– Sukces i niesłabnące zainteresowanie naszymi flagowymi projektami „Przedsiębiorcze Dzieciaki” i „Przedsiębiorcza Młodzież” są dowodem na to, że wpisują się w bieżące potrzeby edukacyjne i odpowiadają na wyzwania przyszłości. Inwestycja w rozwój kompetencji miękkich oraz kreowanie aktywnej i przedsiębiorczej postawy wśród młodych mieszkanek i mieszkańców naszego Miasta jest niezwykle istotnym elementem kształcenia. Takie są też założenia Strategii Lublin 2030, w której zapisaliśmy, że warunkiem sukcesu miasta są wiedza, kreatywność i przedsiębiorczość, rozwijane już na etapie edukacji. Mamy nadzieję, że przyniesie to realne efekty w życiu młodych ludzi wkraczających za kilka lat na rynek pracy. Z kolei podczas konferencji Check IT, po raz kolejny udowodnimy, że Lublin jest kluczową lokalizacją IT w Polsce Wschodniej i doskonałym miejscem do rozwoju kariery zawodowej w branży informatycznej – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Podstawowym elementem projektu skierowanego do najmłodszych mieszkańców i mieszkanek są wizyty w lubelskich firmach oraz u przedstawicieli przemysłów kreatywnych, które pozwalają poznać gospodarczą stronę Lublina. Rekrutacja do projektu lubelskich placówek oświatowych ruszyła dzisiaj (poniedziałek, 12 lutego). Dla zakwalifikowanych do projektu placówek oświatowych przewidziane są dwa konkursy. Pierwszy to znany już, odbywający się corocznie konkurs „Szkolne przestrzenie kreatywne”, realizowany wspólnie z Fundacją Kultury Audiowizualnej „Beetle”, w którym nagrodą będzie utworzenie przestrzeni kreatywnej wewnątrz szkoły. W tym roku po raz pierwszy we współpracy z Wydziałem Zieleni i Gospodarki Komunalnej zostanie również zorganizowany konkurs „Zielona ekoprzestrzeń kreatywna”, w którym nagrodą będą profesjonalne projekty i realizacja 3 szkolnych przestrzeni umożliwiających kontakt z naturą.
Jednocześnie przyjmowane są zgłoszenia od przedstawicieli lubelskich firm prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta Lublin i przedstawicieli przemysłów kreatywnych. Partnerzy projektu zobowiązują się do przeprowadzenia bezpłatnej wizyty dzieci na terenie firmy bądź w obszarze pracy osoby kreatywnej. Nabór partnerów do udziału w projekcie trwa do 16 lutego.
Więcej szczegółów dostępnych jest stronie Lublin.eu, zaś formularze zgłoszeniowe oraz regulamin projektu znajdują się na stronie: www.przedsiebiorczy.lublin.eu
W środę (14 lutego) rusza tegoroczna edycja projektu „Przedsiębiorcza Młodzież” realizowanego wspólnie przez Miasto i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczniowie i uczennice szkół ponadpodstawowych mogą zgłaszać swój udział za pośrednictwem nauczycieli do 16 lutego. Młodzież weźmie udział w dedykowanych warsztatach, w tym w zakresie realizacji zadania marketingowego z Partnerami Kreatywnymi (agencje marketingowe, PR-owe, studia graficzne, studia animacji itp.), realizacji profesjonalnych relacji medialnych, autoprezentacji czy analizy typów osobowości metodą MBTI. Nie zabraknie także konkursu na najlepszy projekt doradczy z zakresu promocji firmy lub jej produktu w social mediach, konkursu na szkolną Przestrzeń Kreatywną czy też wizyt studyjnych w siedzibach przedsiębiorców i instytucji oraz na campusie UMCS w Lublinie. Nowością w III edycji projektu będzie warsztat z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji w marketingu, a także możliwość skorzystania przez młodzież z wytworów AI przy realizacji projektów doradczych dla firm i instytucji – Partnerów Projektu.
Nabór uczestników i partnerów trwa do 16 lutego. Do udziału w projekcie zgłaszać mogą się grupy młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z Lublina (poprzez swoich nauczycieli), a także przedsiębiorcy i instytucje prowadzący działalność gospodarczą na terenie Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego, w tym przedstawiciele przemysłów kreatywnych z branży marketingowej.
Więcej szczegółów na temat projektu dostępnych jest stronie Lublin.eu, zaś formularze zgłoszeniowe oraz regulamin projektu znajdują się na stronie: www.przedsiebiorczy.lublin.eu
Wydarzenie w formule hybrydowej zaplanowano w dniach 5-6 marca i będzie okazją do poszerzenia wiedzy oraz zainteresowań uczniów i nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z zakresu nowych technologii, ze szczególnym naciskiem na sztuczną inteligencję (artificial intelligence, AI), która poprowadzi event. Wydarzenie organizowane w ścisłej współpracy z lubelskimi uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT w ramach miejskiej inicjatywy Lubelska Wyżyna IT. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja, która rozpocznie się 19 lutego o godz. 9.00. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty, o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Szczegółowe informacje na temat konferencji, program oraz regulamin znajdują się na stronie www.checkit.lublin.eu