W poniedziałek startuje rekrutacja na PL

Data dodania: 10 maj 2024
W poniedziałek startuje rekrutacja na PL

Maturzysto, czekamy na Ciebie! POLLUBmy się!

Będziesz studiował na fantastycznej uczelni, z ciekawymi ludźmi i inspirującymi wykładowcami. Zachłyśniesz się życiem studenckim, będziesz bić rekordy z naszymi drużynami sportowymi i zgarniać nagrody realizując projekty w kołach naukowych. Ze zdobytymi u nas umiejętnościami nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem pracy, nawet w trakcie nauki. Politechnika Lubelska rozpoczyna rekrutację.

Studia na Politechnice Lubelskiej to świetna opcja dla uczniów, którzy chcą zdobyć praktyczne umiejętności, rozwijać się w dziedzinach technicznych i mieć solidne perspektywy zawodowe – uważa prof. Paweł Droździel, prorektor ds. studenckich.

Politechnika Lubelska w poniedziałek 13 maja rozpoczyna rekrutację. Wybierać można spośród 26 kierunków na studiach I stopnia, takich jak budownictwo, architektura, informatyka, mechatronika, finanse i rachunkowość, sztuczna inteligencja w biznesie, inżynieria środowiska, transport, mechanika i budowa maszyn oraz wiele innych.

Uczelnia oferuje blisko 3,9 tys. miejsc, z czego 1890 na studiach stacjonarnych I stopnia.

Żeby wybrać odpowiedni dla siebie kierunek należy koniecznie odwiedzić stronę internetową poświęconą rekrutacji. Znajdują się tam także wszystkie niezbędne informacje dotyczące naboru.

Rekrutacja trwa do 11 lipca, ale jeśli planujesz studiować architekturę, musisz się zarejestrować do 21 czerwca.

W ubiegłym roku o przyjęcie na studia stacjonarne na Politechnice Lubelskiej ubiegało się ponad 5,8 tys. chętnych. Przyjęliśmy aż 2,4 tys. osób.

Prorektor zwraca uwagę, że rosnąca popularność Politechniki Lubelskiej wynika z wyjątkowej bazy naukowej, między innymi nauka w nowoczesnych laboratoriach umożliwia studentom pracę z najnowszymi technologiami. Politechnika jest także blisko związania z firmami i przemysłem, co otwiera studentom drzwi do udziału w stażach, praktykach i programach partnerskich.

 

To dla studentów wyjątkowa szansa na zdobycie praktycznego doświadczenia, które może być niezwykle cenne w ich przyszłej karierze – przyznaje prof. Paweł Droździel.

 

designed by know-line.pl