W dniach 9-10 czerwca zapraszamy na weekendowe warsztaty medialabowe, na których będziemy tworzyć interaktywne plakaty dźwiękowe przy pomocy płytek elektronicznych Bare Conductive.
W czasie warsztatów uczestnicy poznają płytkę Bare Conductive (projekt kompatybilny z Arduino) – popularne narzędzie do wykrywania dotyku na najróżniejszych powierzchniach oraz do odtwarzania dźwięku.
Czym jest Bare Conductive?
Zobacz na przykład TUTAJ
Na warsztatach poznamy możliwości Bare Conductive i zainspirujemy się gotowymi projektami, stworzonymi przy wykorzystaniu interaktywnych płytek. Wspólnie nauczymy się jak uruchomić i zaprogramować płytkę. Oczywiście będziemy także programować! Następnie przystąpimy do projektowania plakatów dźwiękowych, inspirowanych tegoroczną edycją Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia (28.06-01.07).
Planowanym efektem warsztatów są gotowe interaktywne plakaty dźwiękowe, w których prezentację dodatkowej warstwy informacji (dźwięku/muzyki) aktywuje dotyk. Będą one prezentowane w przestrzeni festiwalu Inne Brzmienia.
Warsztaty skierowane są do osób, które chciałyby poznać możliwości praktycznego zastosowania dostępnych i otwartych narzędzi elektronicznych, zwłaszcza w działaniach kulturalnych i artystycznych, oraz które chciałyby przejść drogę od pomysłu do gotowego obiektu. Wcześniejsze doświadczenie z Arduino/Bare Conductive nie jest konieczne – będziemy działać od podstaw.
kiedy:
sobota, 9 czerwca, godz. 10:00-18:00 oraz niedziela, 10 czerwca, godz. 10:00-15:00
Gdzie: sala medialabowa Warsztatów Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a (I piętro)
Prowadzący: Anna Widera
Zapisy: warsztaty przeznaczone dla osób w wieku 16+. Zapisy za pośrednictwem formularza online. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń i dokonanie opłaty za udział w warsztatach.
Koszt: opłata za udział w warsztatach (2 dni warsztatowe) wynosi 100 zł. Warunkiem uczestniczenia w warsztatach są łącznie 2 kryteria:
– potwierdzenie mailowe ze strony Warsztatów Kultury o zakwalifikowaniu się na warsztaty;
– wniesienie opłaty za udział w warsztatach w wysokości 100 zł i przesłanie potwierdzenia dokonania wpłaty na adres e.orzeszko@warsztatykultury.pl.
Na warsztatach działamy wg zasady BYOL (Bring Your Own Laptop) – prosimy zatem o przyniesienie własnych laptopów z zainstalowanym oprogramowaniem Arduino IDE w wersji min. 1.8.5 do pobrania TUTAJ.