Interesują cię dźwięk i brzmienie miasta? Chcesz nauczyć się obsługi mikrofonów i rekorderów? Od dawna marzysz, by zgłębić techniki nagrywania? A może masz ochotę, by wspólnie z profesjonalnymi muzykami zrealizować nagrania terenowe? Poznaj z nami Lublin od nietypowej strony i usłysz jego dźwiękowe historie! W dniach 26-30 czerwca zapraszamy młodzież w wieku licealnym do udziału w cyklu warsztatów dźwiękowych. W jego ramach m.in. pokaz filmu, spacery dźwiękowe, realizacja nagrań dźwiękowych w terenie oraz tworzenie na ich podstawie wspólnej kompozycji. Podsumowaniem warsztatów będzie prezentacja skomponowanego w trakcie warsztatów utworu w ramach festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia.
Warsztaty stanowić będą rodzaj kilkudniowego procesu twórczego, który doprowadzi do wspólnego performance’u dźwiękowego. Część warsztatów poświęcimy na ćwiczenia z aktywnego słuchania oraz tworzenia dźwięków przy pomocy ciała, głosu i drobnych instrumentów. Wybierzemy się również w teren, aby zrealizować nagrania dźwiękowe, które wykorzystamy w dalszej pracy warsztatowej. Nagrania zrealizujemy m.in. na terenach festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia oraz na lubelskim Starym Mieście. Przygotujemy także krótki performance elektroakustyczny, złożony z wybranych nagrań terenowych oraz dźwięków wykonywanych na żywo przez uczestników.
Warsztaty będą nastawione na integrację grupy oraz wydobywanie potencjału muzycznego uczestników.
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie , ul. Grodzka 5a
Kiedy: 26-30 czerwca – wszystkie poniższe wydarzenia stanowią pełny cykl warsztatowy
26 czerwca, godz. 18.00–19.30 – pokaz filmu „W poszukiwaniu ciszy”
27 czerwca, godz. 11.00–15.00 – warsztaty ekologii akustycznej
28 czerwca, godz. 11.00–15.00 – spacery dźwiękowe i warsztaty nagrań terenowych
29 czerwca, godz. 11.00–15.00 – warsztaty kompozycji dźwiękowych
30 czerwca, godz. 11.00–15.00 i 16.30–18.00 – przygotowanie i prezentacja efektów warsztatowych
Zapisy: prosimy o przesyłanie zgłoszeń przez formularz on-line
Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży licealnej. W przypadku osób niepełnoletnich należy dostarczyć w pierwszym dniu warsztatów do miejsca ich realizacji, tj. do Warsztatów Kultury zaakceptowany regulamin oraz oświadczenie podpisane przez rodzica/opiekuna prawnego, zawierające zgodę na udział osoby niepełnoletniej w warsztatach. Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach projektu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Prowadzenie: Krzysztof Topolski i Rafał Kołacki – muzycy i czołowi polscy eksperci z zakresu edukacji dźwiękowej.