Noc Kultury: jazzowe jam session z Dorotą Miśkiewicz, Markiem Napiórkowskim, Krzysztofem Herdzinem i in.

Data dodania: 31 maj 2016

SOBOTA 4.06 / 19.00 – 00.00
 

Wybitni muzycy jazzowi zaprzyjaźnieni z Teatrem Starym oraz tegoroczni zwycięzcy konkursu na wrocławskim festiwalu Jazz nad Odrą połączą siły w nocnej improwizacji na scenie Teatru Starego.

Wystąpią:

Dorota Miśkiewicz,

Sebastian Frankiewicz,

Krzysztof Herdzin,

Robert Kubiszyn,

Bartosz Łęczycki,

Marek Napiórkowski

Skicki-Skiuk.

 

Jam Session potrwa od 19:00 do 24:00 bez przerwy. Widzowie mogą wchodzić i wychodzić w dowolnej chwili. Wstęp wolny w miarę dostępności miejsc.

 

Dorota Miśkiewicz – wokalistka jazzowa, skrzypaczka, urodzona w muzycznej rodzinie Miśkiewiczów. Współpracowała z największymi gwiazdami muzycznego show-businessu: Cesarią Evorą, Tomaszem Stańką, Nigelem Kennedym, Grzegorzem Turnauem, Wojciechem Młynarskim, Ewą Bem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Anną Maria Jopek i innymi.W 2013 r. wzięła udział w pierwszym spektaklu – koncercie wyprodukowanym przez Teatr Stary w Lublinie: "Wieczorem" Włodka Pawlika, gdzie wraz z Kubą Badachem i lubelskimi wokalistami interpretowała na jazzowo wiersze Józefa Czechowicza. Od tego czasu jest częstym gościem lubelskiej sceny, czy to z kolejną prezentacją "Wieczorem", czy ze swoimi solowymi występami. 

Sebastian Frankiewicz – perkusista, zdobywca nagród w konkursach Jazz Juniors, na festiwalu Jazz nad Odrą. Koncertował na całym świecie z legendami polskiego jazzu. W Teatrze Starym towarzyszył między innymi Krzysztofowi Herdzinowi i Monice Borzym.  

Krzysztof Herdzin – wybitny kompozytor i pianista, jeden z najlepszych aranżerów na polskiej scenie muzycznej, i tak bardzo rozchwytywany, że naprawdę trudno za nim nadążyć. Tym bardziej cieszymy się, że bywał częstym gościem na scenie Teatru Starego, zarówno ze swoim autorskim składem Krzysztof Herdzin Trio, jak i współtworząc koncerty Ireny Santor czy Mieczysława Szcześniaka. Od września 2016 roku nasze drogi przetną się ponownie: pan Krzysztof zgodził się stworzyć aranżacje do najnowszej produkcji Teatru Starego, spektaklu "Boogie Street" na podstawie "Księgi tęsknoty" Leonarda Cohena. 

Robert Kubiszyn – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Wraz z Anną Marią Jopek nagrywał z największymi gwiazdami sceny improwizowanej, takimi jak Pat Metheny, Mino Cinelu, Dhafer Youssef czy Richard Bona. W 2015 r. wystąpił w podwójnej roli w spektaklu Teatru Starego "Czas kobiety" w reżyserii Leszka Mądzika: jako współautor muzyki (wraz z Anną Maria Jopek) oraz jako wykonawca muzyki na żywo. "Czas kobiety" stale powraca na scenę Teatru Starego, a wraz z nim – Robert Kubiszyn.

Bartosz Łęczycki – jedyny lubelski muzyk w gwiazdorskim składzie. Wybitny harmonijkarz, popularyzator tej muzyki na skalę światową (w 2010 r. jako pierwszy Polak zagrał koncert solowy i poprowadził warsztaty na największym festiwalu harmonijkowym świata w Minneapolis). Jako wybitnego muzyka, a do tego lublinianina, nie mogło go zabraknąć na naszej scenie, tak w projektach solowych, jak i w towarzystwie. 

Marek Napiórkowski – jeden z najlepszych polskich gitarzystów (jazzowy gitarzysta roku 2012, 2013 i 2014 wg rankingu Jazz Forum). Grał m.in. z: Patem Metheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Richar­dem Boną, Dhaferem Yous­sefem, Angelique Kidjo, Gregoirem Maretem. W Polsce nagrywa i koncertuje z wła­snymi projektami, Anną Marią Jopek, Hen­rykiem Miśkiewiczem i Dorotą Miśkiewicz. W Teatrze Starym bywa jako koncertujący artysta (solo, z Dorotą Miśkiewicz, z projektem "Celuloid"), i jako widz. 

Skicki Skiuk – trochę enigmatyczna nazwa pochodzi od końcówek nazwisk muzyków uczestniczących projekcie: Dariusz RubinowSKI (saksofon tenorowy), Jakub MizeraCKI (gitara), Jakub MiarczyńSKI (perkusja) i Roman ChraniUK (kontrabas). Mimo młodego wieku, mają oni już na swoim koncie spore doświadczenie koncertowe i kilka ładnych sukcesów, wśród których świeżo wygrany festiwal Jazz nad Odrą. Debiut na scenie Teatru Starego! 

designed by know-line.pl