Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku

Data dodania: 22 marzec 2011

Nieprzetarty Szlak to całoroczny cykl działań artystycznych – plastycznych, muzycznych, teatralnych, których bohaterami są osoby niepełnosprawne. Imprezy NS, między innymi ze względu na swój poziom artystyczny i organizacyjny, wpływają na odbiór osób niepełnosprawnych w społeczeństwie – Polski, Ukrainy, Białorusi, Europy. Następuje wypracowywanie nowych, innowacyjnych metod pracy, rehabilitacji oraz popularyzacja pomysłów już sprawdzonych. Działania te zostały wpisane w aplikację Lublina do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

W dniach 08.04.2011 – 11.04.2011 roku w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” przy ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie, odbędzie się finał całorocznego cyklu – będący na liście „Najważniejszych Wydarzeń Kulturalnych Lublina”, największa artystyczna impreza dla osób niepełnosprawnych w tej części Europy:

[center]Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku 2011
– XXI Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych[/center]

Zgodnie z tradycją nie chodzi tu o wybranie najlepszych, a o pełne radości spotkania tych wszystkich, którym przez życie iść jest dużo ciężej, a którzy pomimo tych trudności ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości i zaangażowania. Właśnie dlatego naszą imprezę nazywamy

SPOTKANIAMI ARTYSTÓW NIEPRZETARTEGO SZLAKU.

W roku 1991 w imprezie wzięło udział około 100 artystów. W roku 2011 dzięki systematycznej pracy z dziećmi i instruktorami ponad 500 uczestników z Polski oraz z Ukrainy i Białorusi. W organizację imprezy zaangażowanych jest także około 100 wolontariuszy – dzieci, młodzieży, studentów.

Imprezie naszej towarzyszą:
•II otwarty Konkurs Fotograficzny „Teatr w obiektywie”
•Konkursowa Wystawa Plastyczna Artystów Nieprzetartego Szlaku,
•Pokonkursowa Wystawa na Znak Spotkań,
•Wystawa Fotograficzna z całorocznych działań Nieprzetartego Szlaku,
•Parada Aktorów ulicami Lublina
•„Bal w Krainie czasu”

Warto dodać że w tym roku międzynarodowy Cykl Nieprzetartego Szlaku odbywa się w konwencji „Podróży w czasie” – dotyczy to śpiewanych piosenek, wystroju sal, kostiumów, corocznego balu dla uczestników Spotkań, Konkursu Plastycznego i wszystkich imprez przygotowujących do Spotkań Teatralnych realizowanych w Lublinie, na Śląsku, na Ukrainie i Białorusi.

Działania te pomagają uczestnikom naszych imprez wejść w odpowiedni klimat, głębiej przeżyć wspólną przygodę, być nie tylko uczestnikami, ale również współorganizatorami Nieprzetartego Szlaku.

Honorowy Patronat nad imprezą objęli:
Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk
Wojewoda Lubelski – Genowefa Tokarska
Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie – prof. dr hab. Andrzej Kidyba
oraz Lubelski Klub Biznesu

W imieniu wszystkich uczestników oraz organizatorów Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku dziękujemy Państwu za dotychczasową pomoc w promowaniu artystów niepełnosprawnych i upowszechnianiu ich osiągnięć oraz pomoc we wprowadzaniu innowacyjnych metod arteterapii.

designed by know-line.pl