Electric Nights Festival!

Data dodania: 11 październik 2011

Wydarzenie spod znaku Electric Nights posiada historię stosunkowo krótką, lecz niezwykle treściwą, a przede wszystkim, będącą powodem do dumy zarówno organizatorów festiwalu, jak i jego odbiorców. Pomysł na muzyczny festiwal lubelski spod znaku muzyki niezależnej z prawdziwego zdarzenia zrodził się w głowie Marka Kułakowskiego – szefa firmy Electrum Production, zajmującej się promocją niezależnych artystów oraz Kuby Majsieja, muzyka, managera i animatora kultury.

Mimo pozornej egzotyki gatunków wykonywanych, zespoły które wystąpiły na pierwszej edycji ACK Electric Nights 2010 są bardzo dobrze znane publiczności. To festiwal muzyczny, angażujący zespoły i wykonawców funkcjonujących poza kulturą popularną, poza rynkiem muzycznym z pod znaku wielkich korporacji i masowych rozgłośni radiowych jest przyczynkiem do rozwijania oddolnych inicjatyw kulturalnych i artystycznych.

Ideą festiwalu jest pochylenie się nad artystami młodym, świeżymi i ambitnymi – takimi, którzy gotowi są „przejąć pałeczkę” w sztafecie muzycznej kultury rozrywkowej. Festiwal wyzwala zwykle cały łańcuch inicjatyw, które inicjowane są przez podmioty z przestrzeni okołomuzycznej, a także pozamuzycznej. Niezwykle ważnym i potrzebnym aspektem festiwalu jest obecność organizacji pozarządowych, których zaangażowanie (związane z obroną praw człowieka, ideologią fair trade, czy ochroną zwierząt i ekologią) bardzo dobrze wpisuje się w atmosferę i kontekst imprezy.

Przypominamy, że bilety na festiwal już w sprzedaży w sieci Ticket Pro, a niedługo również w ACK Chatka Żaka. A oto jak wyłonimy ostatniego uczestnika sceny festiwalowej:

Na profilu facebookowym Electric Nights Festival rozpoczął się konkurs na reprezentanta sceny lubelskiej. W konkursie biorą udział trzy zespoły, o których możecie przeczytać poniżej. Głosowanie potrwa do 14 października. Zapraszamy do zabawy!

Opisy zespołów:

Eris Is My Homegirl
www.facebook.com/ErisIsMyHomegirl

Powstały w 2008 roku zespół (w obecnym składzie od kwietnia 2011) porusza się po eklektycznej mieszance stylów takich jak numetal, deathcore, j-rock czy funk. Czy jak okreslają się sami – mixstylecore. Ich celem jest pokazanie ile można wyciągnąć z muzyki metalowej nie rezygnując przy tym z dobrej zabawy.

Mohipisian
www.myspace.com/mohipisian

Założony z muzyków znanych z różnych lubelskich składów gitarowo-alternatywnych Mohipisian debiutował w lokalnym klubie Cax Mafe. Ich muzyka to mieszanka rocka, alternatywy i psychodelii z odwołaniami do klasycznych brzmień lat 60.

Servants of Silence
www.facebook.com/servantsofsilence

Ten instrumentalny kwartet porusza się po rejonach muzyki progresywnej i alternatywy, z naciskiem na wywoływanie swoimi dźwiękami jak największej dawki emocji u słuchaczy. Grają od 2008 roku, regularnie koncertując. Udało im się nawet wygrać ogólnopolski przegląd zespołów Chełm Rock Attack 2010, a na przeglądzie "Staś" w Lublinie ich gitarzysta i basista zostali wyróżnieni jako najlepsi instrumentaliści imprezy.

designed by know-line.pl