[b]14 – 15.10.2011, Lublin
Filmy Dobrze Zakręcone[/b]
Co szalonego zdarzyło Wam się do tej pory zrobić? Myślicie, że macie bardziej zakręcone pomysły niż inni. Sprawdźcie to!
Według Słownika Języka Polskiego słowo zakręcony oznacza:
1. mający spiralny lub półkolisty kształt, 2. pot. szalony lub niesamowity, 3. pot. roztargniony.
My postanowiliśmy się przekonać, co to słowo oznacza dla Was i jaki powinien być dobrze zakręcony film. Oto odpowiedzi:
Z czym kojarzy Ci się słowo zakręcony?
Wirujący, szybki, dynamiczny. – Janek
Z czymś szalonym, nieprzewidywalnym. – Karolina
Z czymś pozytywnym, lubię ludzi zakręconych, sam trochę taki jestem. Mateusz
Szalony, zwariowany, imprezowy. – Edyta
Z pozytywnym, otwartym i radosnym człowiekiem. – Paulina
Z Kubą Wojewódzkim. – Marcin
Z piosenką Reni Jusis. – Łukasz
Ze sprężynką. – Adam
Z butelką. – Seba
Z lodem. – Karola
Jaki według Ciebie powinien być dobrze zakręcony film?
Powinien być zwariowany. – Janek
Oparty na dobrym scenariuszu, inteligentny i taki, który bawi ludzi w każdym wieku. – Karolina
Z puentą. – Adam
Na pewno musi mieć ciekawy początek i zaskakujące zakończenie. – Hania i Mateusz
Dobrze zakręcony film powinien być śmieszny i taki, którego nie można do końca zrozumieć. – Kamil
Zakręcony film, to taki, gdzie nie spodziewam się konkretnego rozwoju wypadków, a finał okazuje się zupełnie inny niż moje oczekiwania. – Paulina
Powinno dziać się tam coś szalonego. – Marcin
[b]PROGRAM
Piątek, 14. 10. godz. 18.00[/b]
#2l „MC. Człowiek z winylu” reż. Bartosz Warwas, 20′ (Polska)
Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tylko jednemu człowiekowi… Prawie że prawdziwa, choć mało znana historia życia człowieka, bez którego nie byłoby niczego: ani upadku muru berlińskiego, ani zerwania żelaznej kurtyny, ani nawet opuszczenia spodni w kroku.
“Strup” reż. Karma Fryc, 3’30” (Polska)
Stan umysłu Schizofrenika. Portret człowieka gaerdzącego kłamstwem czytanym w gazecie który będąc więźniem swojego świata sam więzi własnego oszusta. Obraz inspirowany prawdziwą historią.
“Sztuka narzekania" reż. Karolina Łuczak, 15′ (Polska)
Gregory jest Brazylijczykiem. Pokochał Polskę i chciałby zostać Polakiem, a nie kolejnym obcokrajowcem. Ma tylko jeden problem – nie potrafi narzekać. Dlatego przemierza ulice Wrocławia, próbując nauczyć się tej trudnej sztuki od jego mieszkańców.
Film zdobył Nagrodę Publiczności oraz tytuł Najlepszego Filmu Lubuskiego na 3. Solanin Film Festiwal.
”Coś ważnego" reż. Maciek Danilkiewicz, 1′ (Polska)
Film "Coś ważnego" powstał jako nie zamierzony efekt twórczych poszukiwań autora, stanowiąc za razem jego ekranowy debiut. Film w zabawny sposób opowiada o zderzeniu ideałów z monotonią codzienności i obowiązków.
“Pierwszy raz w komisji" reż. Paweł Słomkowski, 20′ (Polska)
Ignacy znajduje przyklejnone na przystanku autobusowym ogłoszenie “Peraca w komisjach wyborczych! 150 złotych za dzień pracy..”. Wietrząc okazję na zarobienie łatwych pieniędzy postanawia zgłosić się pod podany adres.
”Zawsze młody”, reż. Robin Lipo, 12′ 43” (Czechy)
Co roku miliony ludzi zakłada profile na Fecebooku. Wielu z nich umiera pozostawiając bliskim decyzję, co zrobić z ich „obecnością” w sieci..
“Tajemnice Bridgetown" reż. Łukasz Góras, Grzegorz Mituła, 17′ (Polska)
Ameryka lat 40tych. Podstarzały I zmęczony życiem detektyw Bruce Connor dostajew kolejne zlecenie. Musi odnaleźć zaginioną tancerkę baru nocnego. Podchodzi do tego zlecenia z niechęcią lecz profesjonalnie. Po kilku godzinach poszukiwań odnajduje kobietę, która jednak jest już martwa…
[b]Sobota, 15. 10. godz. 18.00 [/b]
#3l „Home" reż.Francesco Filippi, 15’ (Włochy)
Kobieta wchodzi do strasznego tajemniczego domu, który zmienia swój wygląd w zależności od tego, czego dotknie, czy raczej… na co kliknie! Pierwsze spotkanie z komputerem może być przerażające, zwłaszcza dla ludzi, którzy wychowali się w erze bez komputerów. Home został nakręcony kamerką internetową.
“Pipeta”, reż. R. I W. Sankiewicz, W. Sankiewicz, 8,55′ (Polska)
Ferajna Filmowa KaPoK ma zaszczyt zaprezentować Państwu jedyny odcinek kultowego programu popularnonaukowego, w którym prowadzący, prof. zw. dr hab. mgr. inż. metafizyki przyrody nieożywionej Mieczysław Koźlak-Czarnkowski, usiłuje rzucić nowe światło na zagadnienie końca losów ludzkiej cywilizacji.
3. “List” reż. Jakub Janz, 13’13” (Polska)
Film krótkometrażowy opowiadający historię ubogiego krawca, który dzięki swojej ciężkiej pracy otrzymuje szansę nawybicie się. Los bywa jednak przewrotny – po chwilach szczęścia i fali sukcesów przychodzi kryzys, który zmienia wszystko. Aby nie sięgnąć dna, główny bohater jest w stanie przekroczyć granice moralności.
„Juxtaposition of codes” reż. Bartek Skrzyczek, 9’10” (Polska)
Dokumentacja performance, mającego miejsce w centrum Katowic. Przeciwdziałając wertykalnym dominantom miasta, obrałem horyzontalny kierunek, jaskrawy strój i zacząłem się czołgać w przestrzeni. Celem moim była rejestracja zachowań ludzkich, ale znacząca nie nastąpiła.
Było to jednorazowe działanie w moim życiu, nigdy więcej nie zostanie powtórzone.
“Ubierz mnie” reż. Małgorzata Goliszewska, 20′ (Polska)
Ponieważ bardzo często słyszę od bliskich mi osób, że jestem źle/ brzydko/ nieodpowiednio ubrana oraz że nie mogą na mnie patrzeć, postanowiłam umożliwić im zmianę tego. Podczas trwania projektu zostałam ubrana zgodnie z życzeniem i idealnymi wyobrażeniami o mnie przez moją mamę, babcię i przyjaciółkę…
„Mruczanka na 4 rakietki” reż Bartosz Warwas, 18′ (Polska)
Jeden czarny kot, dwie wielkie namiętności, czworo zwykłych ludzi i setki piłeczek pingpongowych. Bezkompromisowa historia ślepej miłości do cudzego kota wymieszana z bezgranicznym uwielbieniem tenisa stołowego.
Gdzie: Kino Grażyna (DK LSM, ul Wallenroda 4a)
Bilety: wstęp wolny
Kontakt:
Kinoteatr Projekt
tel.: 081 5360323,
mail: kinoteatrprojekt@o2.pl