czerwiec w Galerii Labirynt

Data dodania: 29 maj 2012

02.06. (sobota), godz. 18.00, Plac Litewski
Janusz Bałdyga – Rozkład jazdy
Pokaz publiczny przygotowany przez uczestników warsztatów działań w przestrzeni miejskiej prowadzonych przez Janusza Bałdygę.
#1l Uczestnicy warsztatów spróbują stworzyć strategię działania, w której kluczową rolę odgrywa dynamiczny przekaz, oparty na nomadycznej idei podróży. Podróż określonej grupy czy konkretnej społeczności ma silne konotacje kulturowe. Punktem kluczowym warsztatów jest mit drogi i strategia przemieszczania, „przetaczania” się tworzonej przez uczestników warsztatów wyrazistej, wizualnej struktury. Strategia ta opiera się na wypracowanym w pierwszych dniach warsztatów „rozkładzie jazdy” – swoistej mapie przestrzeni i czasu działania.
Wstęp wolny

#2l 03, 17.06. (niedziele), godz. 12.00 – 13.00
Niedziela w Labiryncie – warsztaty dla dzieci
Niedzielne warsztaty edukacyjne mają charakter cykliczny. To propozycja dla dzieci (4 – 11 lat) i ich opiekunów. Uczestnicy zajęć wykonują prace plastyczne inspirowane dziełami sztuki prezentowanymi na wystawie, zgłębiają tajniki warsztatu artysty, rozwiązują zagadki i odpowiadają na pojawiające się w trakcie zwiedzania pytania. Zajęcia pobudzają kreatywne myślenie, prowadzone są za pomocą aktywizujących metod pracy.
Wstęp wolny

#3l 14.06. (czwartek), godz.19.00, ul. Grodzka 3
Otwarcie wystawy „Syte Lwy” – Łukasz Głowacki
Łukasz Głowacki podejmuje w swojej sztuce przede wszystkim wątki egzystencjalne. Jego prace są wynikiem namysłu nad kondycją człowieka, jego etycznością. Artystę interesuje też status dzieła sztuki, które jest niedefiniowalne i niezbywalne.
Inspiracją do wystawy „Syte Lwy” jest przypowieść biblijna o Danielu w jaskini lwów. Dlaczego lwy są takie łaskawe? – pyta Głowacki – Nasycone a może znudzone? Czy są częścią boskiego planu – dwuznacznie odbieram ich nasycenie, choć jest to nie teologiczne. Wystawa jest kolejną próbą uchwycenia znaczenia „obrazu”, którego nadmiar dziś rozprasza, i przesączania tego, co powszechne w sferze wizualności przez osobiste doświadczenie i pracę wyobraźni.
Łukasz Głowacki (ur. 1964) – studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, uzyskał dyplom w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego i prof. Hugona Lasockiego. Zajmuje się malarstwem, sztuką performance, tworzy także obiekty i instalacje. W 2000 roku otrzymał wyróżnienie honorowe na Wschodnim Salonie Sztuki w Lublinie. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i wielokrotnie wystawiał indywidualnie.
Wystawa czynna do 6 lipca 2012 (wtorek – niedziela, godz. 12.00 – 19.00)

#4l 21.06. (czwartek), godz. 19.00, ul. Grodzka 5a
Otwarcie wystawy „Wszystko; czyli obraz i obrazy” – Sławomir Marzec
Wystawa podejmuje refleksję nad dzisiejszym paradoksem obrazu – niemożliwością jednego pełnego i ostatecznego obrazu oraz jego nieredukowalną fragmentarycznością. Artysta prezentuje tu swoisty traktat nad obrazem i widzialnością, na nowo stawia pytania o ich sens i wartość w kontekście późnej nowoczesności. Cykl składa się z kilkunastu obrazów zbudowanych z niewielkich punktowych drobin wszystkich kolorów. Daje to efekt nieustającej pulsacji, gdzie kształty jednocześnie pojawiają się i zanikają; gdzie forma istnieje na poziomie sugestii, czy przeczucia. Obrazy te są jednak różne, choć ich odmienność stanowi dopiero zadanie i wyzwanie dla naszej wyobraźni i zmysłów.
Sławomir Marzec (ur. 1962) – ukończył malarstwo na ASP w Warszawie. Jest również absolwentem Maisterschule Diploma Kunstakademie w Dusseldorfie. Od 1988 roku pracuje na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Od 2003 jest profesorem KUL. Otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki, Socrates Foundation Nowy Jork oraz Funduszu Promocji Twórczości. Jego prace znajdują się w zbiorach m.in.: CSW Zamek Ujazdowski Warszawa, Museum Modern Art Hunfeld, Galerii`72 Muzeum Okręgowe Chełm, BWA Sandomierz, CRP Orońsko, Art/Omi Foundation USA.
Wystawa czynna do 13 lipca 2012 (wtorek – niedziela, godz. 12.00 – 19.00)

#5l 24.06 (niedziela), godz. 12.00 – 13.00
Niedzielny poranek filmowy – pokaz animacji
Niedzielne poranki filmowe przeznaczone są dla najmłodszych bywalców galerii. Są to cykliczne projekcje bajek przede wszystkim z lat 70. i 80. autorstwa wybitnych polskich animatorów. Eksperymentalne animacje pobudzają dziecięcą wyobraźnię, bawią i uczą wrażliwości na obrazy, których estetyka różni się od tej znanej dzieciom z codziennej telewizji.
Wstęp wolny

Labirynt wyobraźni – warsztaty dla grup zorganizowanych

Każdej wystawie czasowej prezentowanej w Galerii Labirynt towarzyszy program
edukacyjny wyjaśniający i uzupełniający tematykę ekspozycji oraz
przybliżający zagadnienia z kręgu sztuki współczesnej. Obejmuje on warsztaty
plastyczne dla dzieci i młodzieży dostosowane do wieku odbiorców. Zajęcia pobudzają kreatywne myślenie, prowadzone są za pomocą aktywizujących metod pracy.
Warsztaty przeznaczone są dla grup zorganizowanych. Konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Galeria zapewnia wszystkie potrzebne materiały.
Czas trwania: ok. 60 minut
Dodatkowe informacje oraz zapisy: 81 466 59 20, edu@labirynt.com

designed by know-line.pl