Most Kultury w sierpniu – tańczymy, śpiewamy, gotujemy, oglądamy, gramy – zapraszamy!

Data dodania: 01 sierpień 2013

01 – 31.08.2013
Most Kultury
Program na sierpień

1.08 (czwartek)
godz. 20.00 – Studnia w plenerze – spotkanie
Letnie wydanie audycji radiowej Józefa Szopińskiego na antenie Polskiego Radia Lublin. Rozmowa na temat wspinaczki bez asekuracji, beatboxu, nanotechnologii i streetartu.
godz. 21.00 – Euroshorts Lato 2013 – pokaz filmów
Cykl retrospektywnych pokazów krótkich metraży – największych hitów festiwalu filmów krótkometrażowych Euroshorts z ostatnich 21 lat. Program wypełniony filmami rozrywkowymi, musicalami i sensacją.

2.08 (piątek)
godz. 21.00 – Total i Zator – koncert
Grupa wśród swoich inspiracji wymienia dokonania takich artystów jak Bad Brains, Living Colour, Frank Zappa, S.O.A.D., Primus czy Rage Against The Machine. Pierwszy ich album zatytułowany "2012" zawiera utwory stanowiące sumę doświadczeń życiowych poszczególnych muzyków, co owocuje mocnym niebanalnym przekazem ubranym w ryczące gitary i grzmiące bębny. Zespół zagra w składzie: Andrzej Kępski (wokal), Wojciech Łukiewicz (gitara), Grzegorz Kozłowski (bas) i Igor Kalbarczyk (perkusja).
godz. 23.00 – Street dance na Moście NBDS & Papa Zura – after party
Impreza nawiązująca do schyłku lat 70., kiedy to w Nowym Yorku królował na ulicy hip-hop i pojedynki na taniec. New Boogie Dance School Południe to grupa tancerzy, szerszej publiczności znana dzięki programowi "Mam talent" i popisom duetu Pitzo&Polssky, zdobywcom II miejsca w V edycji show. Za gramofonami lubelska ikona muzyki funk, soul i afro – Papa Zura (Soul Service).

3.08 (sobota)
godz. 21.00 – I love drum’n’bass – after party
Cykl imprez poświęcony muzyce drum and bass, którego gospodarzami są dj’e: Betel, Pieter, Qhr i Tomas. Muzycznie usłyszymy serie nowości, a także sporo klasycznych tracków. Dopełnieniem całości są autorskie produkcje Betela.

7.08 (środa)
godz. 20.00 – Letnia Milonga – impreza taneczna
Cykliczna impreza taneczna przy pięknym tangu argentyńskim serwowanym przez dj Rafała. W trakcie imprezy odbędzie się krótka lekcję podstaw kroku tanga argentyńskiego.

8.08 (czwartek)
godz. 18.30 – No Potatoes – improv teatr
Program opiera się przede wszystkim na sprawdzonych i realizowanych na całym świecie technikach improwizacji teatralnej w skrócie Impro/Improv. Sztuka aktorska bez scenariusza, bez scenografii bez reżysera – "sauté".
godz. 20.00 – Studnia w plenerze – spotkanie
godz. 21.00 – Euroshorts Lato 2013 – pokaz filmów

9.08 (piątek)
godz. 21.00 – Meagre Quartet – koncert
Kwartet narodził się w 2008 r. Rok później grupa nagrała debiutancki album "Mushroom Mousse". Jazzowe brzmienie muzyków ze Wschowa przenika się z rockową ekspresją, dysonanse z ładnymi melodiami, a niekontrolowana improwizacja z określonymi ściśle formami. Aktualnie posiada również nowy i dojrzalszy materiał, który nie został jeszcze zarejestrowany w studiu, ale z powodzeniem prezentowany jest podczas koncertów.

10.08 (sobota)
godz. 14.00 – Teatr Jasny – zabawa w teatr
Spotkanie teatralne, podczas którego dzieci wraz z aktorami wspólnie stworzą inscenizację bajki Jana Brzechwy pt. "Pali się".
godz. 21.00 – Dolar i Mass Fantas – koncert
Dolar jest raperem pochodzącym z Lublina. Od 1999 r. zajmuje się freestylem. Wykorzystując swoje umiejętności błyskawicznej melodeklamacji, brał i nadal bierze udział w licznych konkursach raperów, którzy walcząc ze sobą na scenie udowadniają swoją wyższość przy mikrofonie. Mass Fantas, czyli AyshaPower, Misssensej i Anja Duszek to trzy nawijające dziewczyny z Lublina, które możemy usłyszeć m.in. na krążkach: Versooz, WojtekZet, Pa3.14, Ru, Rapmania, KML, Andiman, WioThePrym i GeeSista.

11-14.08 (niedziela-środa)
godz. 21.00 – Letni Pełny Metraż – pokaz filmów
W ciągu czterech sierpniowych wieczorów pokazane zostaną w plenerze wybrane pełnometrażowe niezależne filmy z programu głównego festiwalu "Pełny Metraż". To jedyny w Polsce festiwal poświęcony wyłącznie pełnometrażowym niezależnym, autorskim filmom fabularnym i dokumentalnym. Obecnie, dzięki zaangażowaniu i pasji twórców oraz, z roku na rok lepszej jakości technicznej, filmy te stają się konkurencją dla wysokobudżetowych produkcji. Tworzone przez pasjonatów, powstają przede wszystkim z prawdziwej potrzeby wypowiedzi i kreowania kina, w oparciu o oryginalne scenariusze twórców. Dzięki temu są autentycznym i ważnym głosem pokoleniowym młodych ludzi.

11.08 (niedziela), godz. 21.00
Leśne Doły, reż. Sławomir Kulikowski
występują: Hanna Konarowska, Mariusz Bonaszewski, Marek Frąckowiak
thriller/Polska/2011
Akcja filmu rozgrywa się w tytułowej tajemniczej miejscowości. Historia młodego małżeństwa, które dziedziczy dworek na prowincji. Tym samym bohaterowie, wkraczają w nieznaną im przestrzeń. Snując obiecującą wizję własnego biznesu, młodzi planują w odziedziczonym dworku otworzyć motel. Pomysł zostaje jednak chłodno przyjęty przez okolicznych mieszkańców.

W stepie szerokim, reż. Abelard Giza
występują: Marcin Borchardt, Marek Richter, Jakub Drewa
komedia/Polska/2007
Głównym bohaterem filmu jest Romek, dwudziestopięcioletni absolwent wyższej uczelni, który zatrudnia się w charakterze roznosiciela ulotek w stroju wielkiej marchewki. Pewnego dnia, w wyniku niespodziewanego zamieszania, staje się świadkiem tajemniczych porachunków. W trakcie ucieczki z miejsca zdarzenia, ktoś robi mu zdjęcie. Kryminalna akcja jest początkiem serii niefortunnych zdarzeń.

12.08 (poniedziałek), godz. 21.00
The Days Inbetween, reż. Stephan George
występują: Andrea Simon, Daniel Francis-Swaby, Lydia Orange, Dinarte Gouveia
dramat/Wielka Brytania/2012
Fabuła filmu opiera się na losach czterech par i obserwacji relacji, jakie między nimi zachodzą. Wnikliwa psychoanaliza ma na celu pokazanie mechanizmów stawania się tym, kim jesteśmy w obecnym momencie. Reżyser ukończył University of the Arts London na kierunku film i wideo i dotychczas zrealizował kilkanaście filmów krótkometrażowych. Ten film jest jego, bardzo udanym, pełnometrażowym debiutem.

Wszystko płynie, reż. Piotr Ivanov, Paweł Dziomdziora
występują: Piotr Kamont, Michalina Szymborska
dokument fabularyzowany/Polska/2011
Muzyczno-filmowa impresja podróży samotnego wędrowca, który postanowił uciec od zgiełku wielkiego miasta i udaje się na rejs po wiślańskich brzegach. Bohater walczy z warunkami atmosferycznymi, problemami technicznymi i wszelkimi innymi przeciwnościami losu. Jego dom to maleńka łódka i śpiwór. Film ilustrowany jest muzyką polskich twórców sceny niezależnej.

13.08 (wtorek), godz. 21.00
Le Bonheur… Terre promise, reż Laurent Hasse
dokument/Francja/2011
Pierwszy film pełnometrażowy francuskiego dokumentalisty. Opowieść o człowieku, który bez planu i żadnych przygotowań pewnego dnia wyszedł z domu udając się na pieszą wędrówkę z południa na północ Francji. Wędrówka ma być próbą wyrwania się ze swych życiowych ograniczeń i przyzwyczajeń. Dzięki pomocy i życzliwości nieznajomych, ufając w swoje szczęście wędruje, by osiągnąć jedyny cel jakim jest szczęście.

14.08 (środa), godz. 21.00
Trzy siostry T, reż. Maciej Kowalewski
występują: Rafał Mohr, Bogusława Schubert, Małgorzata Rożniatowska, Ewa Szykulska
thriller psychologiczny/Polska/2011
Oparty na faktach film to opowieść o zdawałoby się upośledzonym Robercie. Bohater spędza czas w domu z nadopiekuńczą matką i jej dwoma siostrami, które traktują mężczyznę jak dziecko. Rodzina wydaje się być konwencjonalna, bardzo dbająca o dobrą reputację, ale za tą woalką, kryje się prawdziwe zło. Szybko okazuje się, że kobiety to morderczynie, które znęcają się fizycznie i psychicznie nad Robertem.

15.08 (czwartek)
Bałkański kociołek – wieczór z kulturą Bałkanów
godz. 20.00 – Studnia w plenerze – spotkanie
godz. 21.00 – GoodBye, How Are You? – pokaz filmu
Reżyser Boris Mitić przedstawia w swoim dokumencie autorską opowieść o serbskiej współczesności. Jest to historia sklejona z obrazów codzienności zaobserwowanych z dużą wnikliwością i wrażliwością wizualną. Kamera chwyta prawdziwe perełki, tworząc wielobarwną mozaikę, w której spotykają się: lokalny klimat, rzeczywistość społeczno-polityczna Serbii, przemiany gospodarcze, specyficzne przejawy mentalności, okruchy tradycji i materialna tkanka kultury.
godz. 22.00 – DJ Ya-Neck – after party
Muzykę z płyt miksuje od 1999 r. Oprócz imprez krajowych, grał także w Brazylii, Nowym Jorku, na Bałkanach. Od muzyki house przeszedł do innych gatunków. Współtworzył sound system oraz zespół muzyczny Sambasim, grający brazylijską muzykę perkusyjną. Szczególne miejsce w jego setach zajmuje szeroko pojęta muzyka bałkańska, klezmerska i cygańska.

16.08 (piątek)
godz. 21.00 – Zapaska – koncert
Elektro-akustyczny duet grający indie-pop z Ukrainy. Ianina Shpachynska i Pavlo Nechytajlo tworzą muzykę za pomocą tradycyjnych instrumentów oraz elektroniki. W ich utworach można usłyszeć wpływy rocka czy hip-hopu, jednak trzon stanowią ukraińskie tradycyjne melodie. Występy muzyków przepełnione są niesamowitą energią, spontanicznością i autentycznością.

17.08 (sobota)
godz. 18.00 – Piknik Smakoszy – spotkanie kulinarne
Akcja kulinarna zorganizowana przez lubelskich blogerów ma być miejscem, gdzie całe rodziny będą mogły spędzić wolny czas, zrelaksować się, spróbować potraw i wymienić się przepisami. Aby włączyć się do zabawy, wystarczy przygotować swoją ulubioną potrawę.
godz. 20.00 – Roots Defender – after party
Wybitny lubelski kolektyw projamajski założony przez entuzjastów winylowych brzmień, kultury basu i twórczości pionierów gatunku w rodzaju Lee Perry’ego, The Heptones, Burning Speara, czy też U Roya. Od kilku lat organizują w Lublinie cykliczną imprezę pod szyldem "Roots Edukacja" – potańcówkę w starym, soundsystemowym klimacie.

21.08 (środa)
godz. 20.00 – Letnia Milonga – impreza taneczna

22.08 (czwartek)
godz. 18.30 – No Potatoes – improv teatr
godz. 20.00 – Studnia w plenerze – spotkanie

23.08 (piątek)
godz. 21.00 – Miąższ – koncert
Muzycy tworzący Miąższ to Karol Koolor Gadzało, Sebastian Pikula i Joanna Ewa Zawłocka. Od czterech lat artyści rosną w siłę pisząc piosenki i grając liczne koncerty w całej Polsce. Trio gra muzykę lekką i zabawną, ale nie banalną. Oryginalność ich utworów podkreślają teksty traktowane trochę "z przymrużeniem oka". Koncerty pokazują, że żywy kontakt z publicznością jest przez Miąższ traktowany na serio, dlatego na scenie i pod sceną może zdarzyć się wszystko.

24.08 (sobota)
godz. 21.00 – Czarne Lwy z Przedmieścia – potańcówka
Potańcówka, którą rozkręci lubelski zespół kultywujący muzyczne tradycje lat 60. i 70. Lwy pielęgnują honor dobrego, weselnego muzyka, odrzucając ułatwienia, jakie przyniosły nowe elektroniczne wynalazki, grając wyłącznie na instrumentach akustycznych. Ich brzmienie przypomina klimat potańcówek, dancingów i wesel sprzed 30 lat.

28.08 (środa)
godz. 20.00 – Letnia Milonga – taniec

29.08 (czwartek)
godz. 20.00 – Studnia w plenerze – spotkanie
godz. 21.00 – Euroshorts Lato 2013 – pokaz filmów

30.08 (piątek)
godz. 21.00 – Sekta Denta – koncert
Instrumentalny kwartet od pięciu lat działający na lubelskiej scenie muzycznej. Twórczość zespołu jest wypadkową kilku gatunków, takich jak: jazz, rock progresywny i alternatywny, muzyka filmowa, post-rock, ambient, a nawet metal. Jesienią muzycy będą świętować premierę debiutanckiej płyty nagranej w Electric Eye Studio w Szubinie pod Bydgoszczą.
godz. 22.30 – Sex Machine Band – koncert
Funk, soul, groove & jazz – Sex Machine Band to studyjna i koncertowa petarda z naoliwioną sekcją rytmiczną i dętą, doprawiona oryginalnym stylem gitarzysty oraz surowym wokalem. Muzycy grupy zdobywali doświadczenia na takich imprezach jak R-16 Korea World B-Boy Masters Championships, Jazz Bez czy Przystanek Woodstock.

31.08 (sobota)
godz. 21.00 – Czarne Lwy z Przedmieścia – potańcówka

designed by know-line.pl