Zaproszenie – "W imię ojca i syna" Szymona Bogacza

Data dodania: 30 październik 2013

Teatr Czytelni Dramatu zaprasza na pokazy spektaklu

"W imię ojca i syna"

[b]8-9 listopada 2013, godz. 20.00

Sala Widowiskowa Inkubatora Medialno-Artystycznego

ACK Chatka Żaka (Lublin, ul. Radziszewskiego 16)[/b]

To drugi pełnowymiarowy spektakl Teatru Czytelni Dramatu. Oparty został na tekście Szymona Bogacza "W imię ojca i syna", nominowanym do Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2009 r. Sztuka opowiada historię relacji między synem i ojcem, w ciekawy sposób próbując przedstawić ich rozmowy, odbywające się już po śmierci rodzica. Czy rzeczywiście, jak twierdzi autor, potrafimy dogadać się z rodzicami tylko po alkoholu albo po śmierci? Dramat napisany w formie tragigroteski, w której granica między rzeczywistością a snem ulega zatarciu, może bawić, może bulwersować, przede jednak wszystkim zmusza do głębokiej refleksji.

Tekst:

Szymon Bogacz

Reżyseria, scenografia:

Daniel Adamczyk

Światło:

Marcin „Kabat” Kowalczuk

Występują:

Daniel Adamczyk, Konrad Biel (Teatr im. H. Ch. Andersena), Gabriela Jaskuła (Teatr im. H. Ch. Andersena), Justyna Kazek, Ludwika Mroczkowska, Michał Zgiet (Kompania Teatr), Jan Żórawski.

Szymon Bogacz – debiutował dramatem Stosunki damsko-męskie (premiera Teatr Zakład Krawiecki we Wrocławiu, 2006). Sztuka W imię Ojca i Syna znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną 2009. Allegro moderato, kolejny utwór Bogacza, został zakwalifikowany do półfinału tejże nagrody w roku 2011, a także znalazł się w finale 18. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Jego prapremiera miała miejsce na deskach Teatru na Woli w Warszawie (Scena Przodownik, 2011). W 2012 roku w Teatrze Rampa w Warszawie wystawiono jego sztukę Być jak Frank Sinatra, a w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Płocku zrealizowano dramat Trzech mężczyzn w różnym wieku. Szymon Bogacz chętnie oddaje się też pisaniu prozy. W roku 2009 nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazała się jego debiutancka książka Koło kwintowe, za którą został nominowany do dolnośląskiej nagrody kulturalnej WARTO. W grudniu 2011 r. zaś w antologii Zemsta jest kobietą (wydawnictwo JanKa) pojawiło się jego opowiadanie Naga. Pisze skecze dla Kabaretu na Koniec Świata, a także – jako absolwent scenariopisarstwa na PWSFTViT w Łodzi – próbuje swoich sił w tworzeniu scenariuszy filmowych. Był stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety: 12/18 zł

(rezerwacja: kontakt@czytelniadramatu.pl, tel: 512 812 468)

Projekt realizowany przy współpracy Teatru Centralnego i Miesięcznika "Dialog".

designed by know-line.pl