Repertuar Teatru Muzycznego – listopad 2014 r.

Data dodania: 27 październik 2014

[center]
#1R
“SKRZYPEK NA DACHU” w Siedlcach
Reżyseria: Zbigniew Czeski, Kierownictwo Muzyczne: Lucjan Jaworski, Scenografia: Anna Bobrowska-Ekiert, Choreografia: Henryk Rutkowski, Przygotowanie chóru: Włodzimierz Fruziński
Opis
„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”.

Premiera lubelskiego przedstawienia „Skrzypka…” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego miała miejsce na scenie legendarnego Domu Kultury Kolejarza. Ten sam (a jednak trochę inny…), wciąż cieszący się wielką popularnością wśród widzów będzie można oglądać na scenie teatru od 26 stycznia 2008.

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny 45 minut, z jedną przerwą.

10 listopada 2014.00 r., godz. 18.00
Spektakl odbędzie się w Centrum Kultury w Siedlcach: www.ckis.siedlce.pl

#2L
“GRAMBAJKI”
Grambajki to niewielkich rozmiarów muzyczne bajki, przystosowane do możliwości percepcyjnych najmłodszych widzów w wieku do 3 lat. Spektakle są skróconą formą znanych bajek, które znajdują się w bieżącym repertuarze Teatru Muzycznego, jednak sposób ich przedstawienia, interaktywna forma uczestnictwa w fabule tego muzycznego widowiska sprawi że najmłodsze dzieci zostaną wprowadzone w świat bajek, m. in. Calineczki, Kota w butach, Kopciuszka i wielu innych. Wspólna muzyczna zabawa z bajkowymi postaciami, specjalnie przygotowana scenografia i wnętrze Teatru dopasowane na czas przedstawienia do aktywności najmłodszych widzów pozwoli na pierwszy sceniczny kontakt z wartościowym repertuarem muzycznym i literackim. Grambajki są realizowane przez Teatr Muzyczny według pomysłu Ewy Kuszewskiej, która także je poprowadzi. Spektakle odbywać się będą w niedzielne przedpołudnia zgodnie z repertuarem.
UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
W spektaklu biorą udział dzieci oraz opiekunowie, podczas rezerwacji miejsc prosimy o podanie liczby dzieci.
16 listopada 2014 r. godz. 10.00
Scena Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, ul. Dobrzańskiego 3
Bilety: 30 zł
Kontakt: Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

#3R
“KOT W BUTACH”
Inscenizacja i reżyseria: Jerzy Turowicz, Muzyka: Janusz Baca, Kierownictwo Muzyczne: Piotr Wujtewicz, Choreografia: Izabela Krupka
Opis
Kot w butach to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność, będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a kot… łapie myszy w królestwie.

Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka.

W sceniczną akcję może włączać się publiczność, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki różnych bajkowych postaci.
Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z dwiema przerwami.
16 listopada 2014 r. godz. 11.00
Scena Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, ul. Dobrzańskiego 3
Bilety: 25-30 zł
Kontakt: Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

#4L
Machiavelli
Premiera: 22-11-2014 18:00
Muzyka: Jerzy Wasowski, Libretto: Ryszard Marek Groński, Antoni Marianowicz, Reżyseria: Tomasz Obara, Kierownictwo Muzyczne: Piotr Wijatkowski, Scenografia: Andrzej Witkowski, Kostiumy: Anna Sekuła, Choreografia: Violetta Suska
Opis
Ten prowokujący obyczajowo i intelektualnie musical bazuje na genialnym tekście jednego z najwybitniejszych umysłów politycznych w historii Niccolo Machiavellego. Tym razem mistrz podstępu swój geniusz objawia nie w spiskach pałacowych ale w krotochwilnej historii traktującej o ludzkiej głupocie.
Osią libretta musicalu jest intryga, do jakiej zostaje zaproszony zblazowany Machiavelli, który po podstępie doktora Calfucciego spędza wygnanie na grze w kości z miejscowymi. Inspiratorem całego zamieszania jest jego były uczeń Kallimach, który zakochał się w Lukrecji, córki byłej kochanki Machiavellego Sostraty, a żony zdrajcy Calfucciego.
Podjudzony możliwością zemsty na swoim wrogu Machiavelli powraca do Florencji i od Sostraty dowiaduje się, że Lukrecja i Calfucci nie mogą mieć dzieci. W tym samym momencie plan stratega dojrzewa – pozorując niechęć zarzuca haczyk i nęci nadzieją na wyleczenie domniemanej bezpłodności Lukrecji za sprawą genialnego doktora, który posługuje się cudownym korzeniem mandragory. Podczas tajnego spotkania lek zostaje sporządzony, ale skuteczność kuracji okupiona ma być nieuniknioną śmiercią pierwszego mężczyzny, który zbliży się do Lukrecji po zażyciu przez nią cudownej mikstury. Dla powodzenia planu Calfucci godzi się na substytuta wybranego spośród florenckich włóczęgów…
Nie będziemy zdradzać ani zakończenia sztuki, ani mnogości pobocznych wątków, w jakie obfituje musical Machavelli, polecamy go z całego serca wrażliwości i poczuciu humoru naszej szanownej publiczności, dla której takie nazwiska jak Jerzy Wasowski, Ryszard Marek Groński czy Antoni Marianowicz starczą za gwarancję jakości muzyki i słowa z jakich ostatecznie uszyty został spektakl. Warto jednak zaznaczyć, że – jak to w przypadku mieszanki o wzorcowych proporcjach melodyki, liryki i farsy, będącej znakiem firmowym Kabaretu Starszych Panów, songi z Machiavellego stanowią jakość samą w sobie, celnie komentując rzeczywistość, w sposób zadziwiająco błyskotliwy i aktualny.

PREMIERA – 22 listopada 2014 r. godz. 18.00
Scena Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, ul. Dobrzańskiego 3

23 listopada godz. 17.00; 28 listopada godz. 18.00; 29 listopada godz. 18.00 oraz 30 listopada godz. 17.00
Bilety: 35-55 zł
Kontakt: Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

#5R
“KRÓLEWNA ŚNIEŻKA”

Muzyka: Bogdan Pawłowski, Libretto: Witold Borkowski, Stanisław Piotrowski, Choreografia, reżyseria, inscenizacja: Violetta Suska, Kierownictwo Muzyczne: Jacek Boniecki, Scenografia: Anna Bobrowska-Ekiert, Asystent choreografa-pedagog: Włodzimierz Wyczegzanin, Współpraca muzyczna: Tomasz Chmiel
Opis
„Królewna Śnieżka” to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek. Jej baletowa wersja skomponowana (na podstawie libretta Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrkowskiego) przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r. przyniosła autorowi ogromną popularność i nie słabnącą sympatię młodych widzów, których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji. Choreografia, reżyseria i inscenizacja jest dziełem Viletty Suskiej, kierownictwo muzyczne sprawuje Jacek Boniecki, a piękną i barwną scenografię oraz bajkowe kostiumy zaprojektowała Anna Bobrowska-Ekiert.
Czas Trwania spektaklu: ok. 1 godzina 40 minut, z jedną przerwą.
25 listopada godz. 11.00 oraz 26 listopada godz. 11.00
Bilety: 25-30 zł
Kontakt: Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
www.teatrmuzyczny.eu

designed by know-line.pl