g. 17.30
WSTĘP WOLNY
Piotr Chomicki i Leszek Śledziona są członkami Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Piłki Nożnej. Każdy wynik meczu, każda informacja, każde zdjęcie jakie znajdzie się w ich książkach ma udokumentowane źródło – jest nim ówczesna prasa, komunikaty związkowe i pisma klubowe w archiwach, zdjęcia pochodzące z kolekcji, z archiwów instytucji, z prywatnych zbiorów.
– W 2013 roku z mojej inicjatywy postanowiliśmy napisać książkę "Rozgrywki piłkarskie w Łodzi 1910-19". Był to zarazem tom 1 Historii Sportu. Mieliśmy ambicje napisać coś odkrywczego. Potem przyszły kolejne, w których najbardziej wyczerpująco przedstawiliśmy początki futbolu na ziemiach polskich do chwili odzyskania niepodległości: "Rozgrywki piłkarskie w Galicji do roku 1914" (tom 3) oraz "Rozgrywki piłkarskie w Wielkopolsce do roku 1919" (tom 4). Wyjątek stanowią znacznie bliższe współczesnym czasom – "Piłkarskie dzieje Wybrzeża 1991-2005" (tom 5). Końcem listopada ukazała się nasza piąta publikacja czyli tom nr 2 – "Piłka nożna na polskim Pomorzu 1920-1939", której oficjalne prezentacje w województwach kujawsko-pomorskim oraz pomorskim odbyły się końcem stycznia – przypomina początki cyklu "Historia Sportu" Leszek Śledziona.
Tom numer 6 zaplanowany na jesień 2017 rok, to pierwszy przedwojenny „Rocznik Piłkarski 1922 Polska – Europa – Świat”, obejmujący także rozgrywki zagraniczne – mecze międzynarodowe, ligi itd.