“Lato w mieście” z malowanej skrzyni

Data dodania: 06 czerwiec 2017

Warsztaty pisania ikon, nauka pływania kajakiem, zajęcia sportowe, turniej gier planszowych  i  podwórkowych oraz wiele innych propozycji czeka na dzieci, które będą chciały atrakcyjnie spędzić wakacje w Lublinie.  Wybór będzie trudny, bo kto nie chciałby nocować w Domu Słów, wejść po zmroku na Wieżę Trynitarską, nauczyć się animacji poklatkowej albo poznać miasto z perspektywy 7 wzgórz? Do wyboru będą półkolonie, wycieczki, warsztaty, zajęcia rekreacyjne i kulturalne. 12 czerwca rozpoczną się zapisy na wydarzenia, które sprawią, że tegoroczne lato w mieście będzie wyjątkowe.

Miasto Lublin, jak co roku, organizuje w czasie wakacji bezpłatne bądź częściowo odpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży mieszkającej lub uczącej się na terenie gminy. Pełna oferta, zasady uczestnictwa i terminy zajęć, warsztatów i półkolonii oraz wszelkie informacje organizacyjne są dostępne na stronie internetowej lato.lublin.eu. Zapisy prowadzone będą od 12 czerwca bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji.

W programie „Lato w Mieście 2017” tradycyjnie nie zabraknie nowości. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na warsztaty pisania ikon i malowania drewnianych skrzyń. Uczestnicy półkolonii organizowanych przez Fundację Rozwoju Sportu odwiedzą park trampolinowy i Arenę Lublin. Letnia przystań prowadzona przez Towarzystwo Kajakowe FALA czeka na chętnych do nauki pływania kajakiem. Zapewne nie zabraknie zainteresowanych warsztatami animacji poklatkowej
w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” albo warsztatami kaligrafii czy alternatywnej grafiki w Młodzieżowym Dom Kultury nr 2. Odważne przedszkolaki spróbują swoich sił w sekcji TGI Tigers prowadzonej przez CampiSportivi i poszukają sztuki w Galerii Labirynt.
Na pasjonatów planszówek czeka ponad 100 gier i festiwal organizowany przez Fundację Trach.

 

Odpoczynek przez sport i zajęcia rekreacyjne oferują 4 podmioty. Do wyboru będą zajęcia ogólnosprawnościowe (CampiSportivi), kajakarstwo (Towarzystwo Kajakowe FALA) i boks (Berej Boxing). Warsztaty dawnych gier podwórkowych, zakończone Wielkim Turniejem, poprowadzą animatorzy z Fundacji Sempre a Frente.

 

Półkolonie przygotowało 10 podmiotów. W Dzielnicowych i Miejskich Domach Kultury czekają na dzieci warsztaty kulturalno-rekreacyjne, plastyczne, interdyscyplinarne a także działania animacyjne, seanse filmowe oraz przedstawienia plenerowe. Na turnusach organizowanych przez Akademię Sportu i Edukacji Feel the Freedom, Organizację Środowiskową Akademickiego Związku Sportowego Województwa Lubelskiego, Lubelską Akademię Sportu CampiSportivi
i Fundację Rozwoju Sportu
animatorzy zajęć zapewniać będą liczne zabawy sprawnościowe rozwijające kondycję fizyczną oraz promujące bezpieczeństwo, aktywność i zdrowy styl życia wśród dzieci. Na tematyczne półkolonie połączone z warsztatami wspierającymi rozwój zainteresowań i odkrywanie nowych talentów zapraszają również Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Parafia św. Rodziny i Spółdzielnia Socjalna Kargusek.

 

Aktywnie można będzie również wypoczywać podczas wycieczek i spacerów. LubLublin zaprasza na wieczorne wyprawy w blasku zachodzącego słońca i zapalających się latarni oraz cykl wycieczek, których trasę wyznaczy 7 lubelskich wzgórz. Uczestnicy jednego ze spacerów zobaczą Lublin nocą z Wieży Trynitarskiej. Przewodnicy opowiedzą zwiedzającym Muzeum Wsi Lubelskiej o ginących zawodach i umiejętnościach. Z okazji Jubileuszu 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim szczególną ofertę przygotowała Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Lublinie.

Z tegorocznej oferty sportowo-turystycznej będzie mogło skorzystać ponad 2,5 tysiąca dzieci.

 

Równie atrakcyjne propozycje skierowane do dzieci i młodzieży spędzających wakacje w Lublinie przygotowały instytucje kultury.

Dzielnicowe Domy Kultury – DDK „Bronowice” i DDK „Węglin” organizują turnusy półkolonijne, a także działania animacyjne, turnus filmowy oraz przedstawienia plenerowe. Dom Słów zaprasza na półkolonie dla dzieci: „Wakacje z Piotrusiem Panem”, które pozwolą im przenieść się w świat baśni i wspomnień oraz na wyjątkowe edukacyjno-artystyczne warsztaty dla młodzieży. Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie w ramach działalności swoich filii proponuje wakacyjne zajęcia dla dzieci, takie jak: warsztaty kulturalne, zajęcia sportowe, zajęcia plastyczno-edukacyjne. Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają między innymi na warsztat fotografii otworkowej czy warsztaty w nurcie urban jungle – miejskiej dżungli – „Kieszonkowe ogrody”.

Dla dzieci w wieku szkolnym, które spędzają wakacje w mieście specjalną ofertę półkolonijną przygotowały również spółdzielcze domy kultury i kluby osiedlowe. W programie: zajęcia taneczne, plastyczne, teatralne, wyjścia do instytucji kultury oraz inne atrakcje. Wakacyjne propozycje skierowane do dzieci i młodzieży przygotowało również Muzeum Lubelskie
w Lublinie,
które oferuje warsztaty i lekcje muzealne. Natomiast Teatr im. J. Osterwy zaprasza młodzież w wieku 13-17 lat na warsztaty teatralne „Lato w teatrze – Sieć emocji”.

 

designed by know-line.pl