A ja nie chcę spać! – warsztaty tradycyjnych polskich kołysanek

Data dodania: 09 marzec 2011

[b]Festiwal Opowiadaczy Słowodaję zaprasza na:

A ja nie chcę spać! – warsztaty tradycyjnych polskich kołysanek
19-20 marca 2011 (sobota i niedziela)
godz. 11:00 – 14:00[/b]


Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych. Na ich program składają się ćwiczenia emisyjne i oddechowe, nauka kołysanek (techniką białego głosu/naturalnego) z różnych regionów Polski oraz opowieści o dawnych zwyczajach związanych z obrzędowością wieku dziecięcego. Prowadzenie: Ania Broda (Kapela Brodów).

Celem projektu jest nie tylko przybliżenie niemal zupełnie zapomnianych polskich tradycyjnych pieśni kołyskowych, ale również zachęcenie do bezpośredniego śpiewania dzieciom oraz zwrócenie uwagi na znaczenie tej formy komunikacji z najmłodszymi (w aspekcie psychologii rozwoju).
W dzisiejszym kontekście społecznym i kulturowym, największe foniczne plagi współczesności (m.in. odtwarzacze mp3) sprawiają, że głuchniemy na własny głos, a także nie słyszymy brzmienia głosu innych ludzi. Tymczasem świadomość głosu przydaje się nie mniej, niż panowanie nad gestem. Pierwszym i cały czas towarzyszącym dziecku głosem jest właśnie głos mamy. Dla noworodka jest "łącznikiem" z nowym dla niego "światem zewnętrznym". Ponadto śpiewanie dziecku od pierwszych chwil życia, stopniowo wprowadza je w zaczarowany świat słowa i wyobraźni. Pobudza rozwój intelektualny i emocjonalny.

Anna Broda o kołysankach i projekcie

A ja nie chcę spać! – warsztaty tradycyjnych polskich kołysanek
Warsztaty Kultury, ul. Ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są do 16 marca 2011.

Kontakt:
Karolina Waszczuk
k.waszczuk@warsztatykultury.pl
tel. 81 466 59 09

Organizatorzy:
Warsztaty Kultury, Lublin
Fundacja Korzenie z Krakowa
Fundacja Kultura Enter, Lublin

designed by know-line.pl