ABC UMCS, czyli najbardziej akademicki bieg w Lublinie – zapisy

Data dodania: 06 maj 2024
ABC UMCS, czyli najbardziej akademicki bieg w Lublinie – zapisy

23 maja o godz. 17:00 w Parku Akademickim przy ul. Głębokiej w Lublinie wystartuje Akademicki Bieg Charytatywny UMCS i spacer integracyjny „Po lepsze jutro”. Organizatorami inicjatywy są pracownicy oraz studenci Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, a także innych jednostek Uniwersytetu, w tym Centrum Kultury Fizycznej UMCS i Fundacji Odkrywców Sportu UMCS.

 

Bieg ma charakter charytatywny – jego celem jest wsparcie Anny Gajos, biegaczki, która od kilku lat walczy z ciężką chorobą. Anna potrzebuje specjalistycznego turnusu rehabilitacyjnego oraz terapii psychologicznej, która pomoże jej poradzić sobie z traumą choroby. Wpłaty na rzecz kobiety są możliwe przez stronę https://zrzutka.pl/syhdzd.

Pięciokilometrowa trasa biegu została wyznaczona w całości w Parku Akademickim UMCS. Wbrew pozorom, jest ona umiarkowanie średnia technicznie, a to za sprawą dużej liczby ostrych zakrętów i podbiegów oraz zróżnicowania nawierzchni ścieżek. Podczas biegu nie będzie mierzony czas zawodników, ale biegacze będą mogli wylosować atrakcyjne nagrody. Aby usatysfakcjonować zawodników, po biegu odbędzie się również symboliczna dekoracja trzech kobiet i mężczyzn, którzy jako pierwsi dobiegną do mety, a wszyscy uczestnicy otrzymają wyjątkową pamiątkę. Dodatkowo, aby umożliwić wszystkim chętnym uczestnictwo, 45 minut po biegu zacznie się spacer integracyjny, którego trasa (1,25 km) również przebiega przez park. Spacerowicze także będą mogli wylosować nagrody. Organizatorzy zapowiadają wiele wydarzeń towarzyszących: licytację pamiątek sportowych i gadżetów oraz oprawę artystyczną wydarzenia.

W biegu na 5 km może uczestniczyć każdy chętny z odpowiednim stanem zdrowia (osoby poniżej 16 roku życia za zgodą rodzica lub opiekuna). Najważniejszym warunkiem uczestnictwa jest wpłacenie darowizny na rzecz A. Gajos (nie mniejszej niż 40 zł) i rejestracja przez formularz zgłoszeniowy. Zachęcamy do zapisów – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfCCdJiWAqDeAJIMEnMXRA4lsG6948TgbeKFYX-de17hXalLQ/viewform?pli=1

Szczegóły dostępne są pod linkiem: https://www.facebook.com/ABCUMCS

 

designed by know-line.pl