Akcja Dzieciaki do Rakiet zawita do Lublina

Data dodania: 30 sierpień 2017

Budzimy w dzieciach tenisową pasję!

Akcja Dzieciaki do Rakiet zawita do Lublina

Druga edycja projektu Dzieciaki do Rakiet wkracza w kluczową fazę. Już w sobotę 9 września akcja zawita do Lublina, gdzie na Placu Zamkowym dzieci będą miały szansę zarazić się tenisową pasją. Przez cały dzień będą się tam odbywać bezpłatne treningi tenisowe. Będzie to ostatnie wydarzenie plenerowe tegorocznej edycji. Już wkrótce zaś w pięciu lubelskich szkołach dzieci będą miały okazję uczyć się podstaw gry w tenisa na lekcjach WF. Rekrutacja szkół startuje w połowie września.

Akcja Dzieciaki do Rakiet, realizowana przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy, ma na celu promowanie tenisa wśród dzieci i ich rodziców. Jest skierowana zarówno do dzieci, które mają już za sobą pierwsze tenisowe doświadczenia, jak i do tych, które jeszcze nie miały w ręku rakiety. Najistotniejszym elementem akcji jest dobra zabawa. Wykorzystanie różnorodnych ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz elementów innych dyscyplin sportowych sprawia, że treningi tenisa są dla dzieci sportową zabawą. Tak też było podczas ubiegłorocznej edycji akcji, w której wzięło udział ponad 2000 dzieciaków.

Lekcje tenisa w twoim mieście!

Przez całe lato w dziesięciu miastach Polski odbywały się imprezy, na których doświadczeni trenerzy i animatorzy uczyli dzieci grać w tenisa. W sobotę 9 września akcja zawita do Lublina. Będzie to finałowe wydarzenie.

– Bardzo się cieszę, że poprzez akcję Dzieciaki do Rakiet setki dzieci w całej Polsce mają szansę spróbować gry w tenisa. Dla mnie ten sport to życiowa przygoda i wspaniała pasja. Nie jest ważne, czy dzięki tej akcji wychowamy przyszłych zwycięzców turniejów wielkoszlemowych. Dla mnie liczy się to, że dzieciaki będą mogły trochę się poruszać, dobrze się bawić i złapać tenisowego bakcyla – powiedział Mariusz Fyrstenberg, ambasador akcji, który zaczął grać w tenisa w wieku siedmiu lat, a podczas sportowej kariery grał na najwspanialszych kortach na świecie oraz reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Mariusz Fyrstenberg będzie obecny w Lublinie na wydarzeniu.

Lekcje będą całkowicie bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Dzieci zostaną podzielone na odpowiednie grupy wiekowe.

 

 

 

Dzieciaki do Rakiet na szkolnym WF-ie

Organizatorzy akcji Dzieciaki do Rakiet dotrą również do szkół i będą inspirować do nauczania tenisa podczas lekcji wychowania fizycznego.

– Postanowiliśmy wyposażyć pięć lubelskich szkół w sprzęt niezbędny do nauki lekcji tenisa, a także przeszkolić nauczycieli, aby mogli przekazać swoim uczniom tajniki tego pięknego sportu. W całej Polsce wesprzemy na tej zasadzie 50 szkół – powiedziała Agnieszka Wilczyńska, dyrektor Departamentu Strategii Marki w Banku BGŻ BNP Paribas. – Do nauczania podstaw gry w tenisa nie jest potrzebna specjalna infrastruktura. Można to robić na szkolnym boisku czy w sali gimnastycznej. To wyjątkowa dyscyplina, uwielbiana przez dzieciaki. Dlatego, jako bank związany z tenisem od przeszło czterdziestu lat, chcemy wspierać jego rozwój w Polsce i zachęcać do wspólnej tenisowej zabawy – dodała Agnieszka Wilczyńska.

Szkoły, które wezmą udział w akcji, zostaną wyłonione w drodze konkursu. Aby zgłosić szkołę, należy przygotować krótki filmik pokazujący, jak dzieci bawią się poprzez sport. Film powinien zostać nakręcony wspólnie przez dzieci i nauczycieli. Forma nie jest ważna – liczy się spontaniczność i dobra zabawa. Rekrutacja wystartuje we wrześniu, a już za rok w ramach akcji odbędzie się międzymiastowy turniej tenisowy, który wyłoni pierwszych triumfatorów ogólnopolskiej akcji Dzieciaki do Rakiet.

– Tenis to doskonały sport dla każdego dziecka. Jest nie tylko fantastyczną dyscypliną ogólnorozwojową, ale w dodatku wpaja najmłodszym zasady fair play. Pracuję z dziećmi od przeszło dwudziestu lat i jedno się nie zmienia: tenis daje im niesłychaną frajdę. Dlatego wszystkich rodziców zachęcam do tego, żeby dali swoim dzieciom szansę spróbować tej pięknej gry – mówi Sykstus Szajda, główny trener akcji Dzieciaki do Rakiet.

Więcej szczegółów na stronie www.dzieciakidorakiet.pl.

Akcję Dzieciaki do Rakiet realizują Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy.

W ramach akcji Dzieciaki do Rakiet odbędzie się jeszcze jeden miejski event:

  • 9 września 2017: Lublin – Plac Zamkowy

Wydarzenia odbywa się w godzinach: 10:00-19:00

designed by net-line.pl