Aleksandra Liput – Dzisiaj za oknem drzewa wyglądały jak żywe istoty na księżycu

Data dodania: 18 styczeń 2022
Aleksandra Liput – Dzisiaj za oknem drzewa wyglądały jak żywe istoty na księżycu

Tytuł wystawy został zaczerpnięty z wiersza: „Drżąca firanka” Allena Ginsberga. Jak tłumaczy artystka: – Zdanie to doskonale oddaje nastrój wystawy, ponieważ mówi o obserwacji natury przez szybę; współcześnie często przez ekran telefonu czy komputera; mówi też o roli fantazjowania, o roli wyobraźni, o tym, że to, co widzimy, nie zawsze jest tym, czym na pierwszy rzut oka wydaje się być.

Otwarcie: 21.01.2022 (piątek), godz. 19.00
Gdzie: Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3, Lublin
Autorskie oprowadzanie po wystawie: 22.01.2022 (sobota), godz. 14.00
Wystawa czynna do: 20.03.2022 (wt.–niedz., godz. 15.00–19.00)
Wstęp: bezpłatny

Na swojej wystawie Aleksandra Liput pozwala nam odkryć utraconą więź z naturą. Witajcie w rzeczywistości magicznych totemów, zagadkowych talizmanów i prowizorycznych szałasów, które symbolicznie koją i dają schronienie.

W swoich pracach artystka powołuje do życia świat nieantropocentryczny, zrodzony z marzeń, tęsknot i fantazji. Odwołuje się do uniwersalnych archetypów, obecnych w kolektywnej podświadomości: obiekty przez nią tworzone są równie znajome, co tajemnicze, mogą stanowić dzieła jeszcze nieznanych, pradawnych plemion. To fantastyczna utopia, której tak bardzo potrzebujemy w świecie zdominowanym przez technologie i chłodną kalkulację.

designed by net-line.pl