Alternatywne Studio Teatralne ogłasza nabór na bezpłatne warsztaty teatralne

Data dodania: 07 kwiecień 2011

Alternatywne Studio Teatralne

ogłasza nabór

na dwumiesięczne bezpłatne warsztaty teatralne z Kingą Boruń i Elżbietą Rojek.

13 kwietnia (środa) godzina 18.00

ACK „Chatka Żaka” Lublin
ul. Radziszewskiego 16
Sala Czarna (II piętro)

Wyślij list motywacyjny na adres: przedzial.teatr@gmail.com
i przygotuj krótki występ: fragment tekstu, piosenki, etiudę ruchową…

Warsztat wokalny – Elżbieta Rojek

W czasie spotkań pojawią się odwołania do dźwiękowej poezji Kurta Schwittersa, do zjawiska glosolalii. Uczestnicy rozbiorą słowa, aby złożyć je na nowo i sprawdzą, jaką rolę w komunikacji odgrywa intonacja, oraz ile informacji można zawrzeć w wykrzyknikach.

Elżbieta Rojek karierę wokalną zaczęła z Orkiestrą Mikołaja w roku 1986. Od 1994 roku jest pełnoprawnym członkiem Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Teatralnego „Chorea”, współpracuje też z neTTheatre. Przedmiotem jej zainteresowań jest nie tylko sens, jaki ze sobą niesie tekst, ale też „melodia” oraz rytm, w jakim jest wypowiadany oraz sam proces komunikacji.

Warsztaty ruchu performatywnego – Kinga Boruń

Założenie: każdy ruch, każdej części ciała jest swoistym performancem – wydarzeniem tu i teraz. Praca z ciałem wolna od technicznych konwenansów. Taniec niepodległy. Celem jest pogłębienie ruchu oraz improwizacja oparta na intuicji oraz swobodnej wymianie jakości ruchowych. Kreacja doświadczona przez uczestników jest zawsze zaskoczeniem – kaprysem wyobraźni".Udział wymaga wygodnego, niekrępującego ruchów stroju.

Kinga Boruń studiuje filozofię na UMCS w Lublinie. Jest animatorką kultury, tancerką i performerką. Od 2006 roku współpracuje z Teatrem Maat Projekt. Stypendystka programu edukacyjnego fundacji Art Stations Foundations – Alternatywnej Akademii Tańca. Pracuje niezależnie nad własną postacią ruchu performatywnego, tworząc spektakle z pogranicza tańca i performance.

designed by know-line.pl