Anna Karenina | Miasto movie

Data dodania: 29 sierpień 2016

""

 

Wielka literatura ma to do siebie, że jej filmowe adaptacje z marszu windują oczekiwania widowni na bardzo wysoki poziom. Każdy przecież ma swoje wyobrażenia na temat świata przedstawionego na kartach powieści Hemingwaya, Tolkiena, Hugo czy Marqueza. Nie inaczej ma się sprawa z legendarną „Anną Kareniną” pióra Lwa Tołstoja.

 

Ten, być może najsłynniejszy romans w dziejach literatury, doczekał się już kilku ekranizacji, a najnowsza z nich, jest zarazem jedną z najciekawszych. Za temat wielkiej i tragicznej miłości zabrał się tym razem Joe Wright – reżyser mający już na koncie znaczące sukcesy, jeśli chodzi o kinowe adaptacje powieści literackich. Można tu choćby wspomnieć „Dumę i uprzedzenie”, „Pokutę” czy ostatnio „Piotrusia Pana”.

 

W role główne wcielają się natomiast gwiazdy współczesnego kina: Jude Law jako Karenin, Aaron Taylor-Johnson jako hrabia Wroński oraz oczywiście Keira Knightley w roli tytułowej. W tle zaś mamy XIX wieczny Sankt Petersburg, pełen blichtru, przepychu i szaleństwa, a jednocześnie bezlitosnych salonowych zasad i konwenansów.

„Anna Karenina”, reż. Joe Wright, czas 130’, 2012 r.

Kiedy: 7 września 2016, godz. 19:00
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Wstęp wolny.

designed by net-line.pl