Assistance krótkoterminowe – w jakich sytuacjach się przyda

Data dodania: 12 wrzesień 2019
Assistance krótkoterminowe – w jakich sytuacjach się przyda

Wyruszając w podróż samochodem, trzeba się liczyć z tym, że na drodze dochodzi do wielu nieprzewidzianych sytuacji. Mowa tu nie tylko o uszkodzeniach wywołanych kolizjami, ale też drobniejszymi problemami, często o prozaicznym charakterze, jak wyczerpanie się paliwa czy rozładowanie akumulatora. W takich sytuacjach przyda się pomoc, a tą można uzyskać dzięki ubezpieczeniu assistance, po które można sięgnąć także w wariancie krótkoterminowym.

Jakie są opcje w zakresie assistance?

Assistance to ubezpieczenie o charakterze dobrowolnym, które wykupuje się dodatkowo oprócz obowiązkowej polisy OC. Zapewnia pomoc techniczną, medyczną czy informacyjną i prawną dla kierowcy oraz pasażerów w razie nieprzewidzianych sytuacji na drodze zarówno w kontekście usterek pojazdu, jak i sytuacji wynikających z kolizji drogowych. Ubezpieczenie podróżne, które wykupisz na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/ to absolutna podstawa każdego wyjazdu. Tylko posiadając polisę będziesz czuł się pewny.

Atutem tego dodatkowego ubezpieczenia jest fakt, że nie trzeba się koniecznie decydować na pełną i roczną polisę, gdyż istnieją również alternatywy. Jedną z nich jest assistance krótkoterminowe, które obowiązuje w krótszym wymiarze czasowym, lecz w pełnym zakresie, takim jak podstawowa wersja. Na tym tle odróżnia się trzecia opcja, jaką jest assistance mini, które charakteryzuje mniejszy zakres, gdyż pomoc udzielana jest tylko w razie kolizji, bez względu na to, która strona spowodowała wypadek. Nie można jednak wtedy liczyć na asystę, gdy dojdzie do awarii bez udziału innego kierowcy.

Wsparcie przy dłuższych podróżach

Wielu kierowców podróżuje niewiele lub porusza się samochodem na krótkich dystansach, w związku z czym nie odczuwa potrzeby posiadania assistance na stałe. Z pewnością wersje krótkoterminowe przydadzą się jednak w razie dalszych podróży w delegacje, do rodziny mieszkającej w innej części kraju czy po prostu na wakacje. Jest to również niezwykle przydatne w kontekście wyjazdów za granicę, natomiast wtedy trzeba zwrócić uwagę na to, aby ubezpieczenie nie było ograniczone do granic kraju. W razie takich dalszych wypraw warto zdecydować się na assistance krótkoterminowe, gdyż zyskujemy wtedy pewność, że ewentualne nieprzewidziane sytuacje na drodze nie będą stanowiły wielkiego problemu i będziemy mogli liczyć na pomoc. Więcej zalet assistance krótkoterminowego znajdziesz na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/abc-autem-granice/dlaczego-warto-miec-assistance-krotkoterminowe-za-granica/.

Na co można liczyć przy assistance krótkoterminowym?

O ile standardowa polisa assistance jest wykupywana na rok, to opcje krótkoterminowe są dostępne zwykle w wariantach tygodniowym, dwutygodniowym lub miesięcznym. Co ważne w takiej ofercie uzyskujemy jedna pełen zakres usług w ramach tego ubezpieczenia. Zestaw poszczególnych opcji może być różny u poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, natomiast z reguły możemy wtedy liczyć na:

• holowanie pojazdu – trzeba mieć na uwadze to, że ubezpieczyciele wyznaczają zwykle limit kilometrów liczonych od miejsca zamieszkania w obrębie których udzielana jest pomoc. Większa odległość liczy się zwykle z większą ceną danego pakietu;

• naprawa samochodu – w razie kolizji czy usterek można liczyć na naprawę pojazdu. W przypadku mniejszych problemów pomoc udzielana jest na miejscu, czasem możliwe jest przetransportowanie pojazdu do warsztatu i jego naprawa;

• udostępnienie samochodu zastępczego;

• zakwaterowanie – zwykle w przypadku wypadków poza krajem;

• pomoc w razie problemów wynikających z kradzieży czy wandalizmu;

• wymiana opon, dostarczenie paliwa czy podładowanie akumulatora.

designed by know-line.pl