Biała nad Białą

Data dodania: 04 luty 2011

BIAŁA NAD BIAŁĄ
od 11 lutego do 3 kwietnia 2011

Wystawa „Biała nad Białą" jest pokazem specjalnie przygotowanym dla Galerii Bielskiej BWA przez Galerię Białą z Lublina, kierowaną przez Annę Nawrot i Jana Grykę.

#1l Podczas wystawy zostaną zaprezentowane aktualne poszukiwania polskich artystów, związanych ściśle z działalnością lubelskiej galerii.

Galeria Biała jest niekomercyjną galerią autorską działającą nieprzerwanie od 1985 roku w ramach Centrum Kultury w Lublinie. W tym czasie zorganizowała ponad 350 wystaw i spotkań, w tym wystawy zbiorowe, prezentujące sztukę galerii poza swoją siedzibą. Punktem wyjściowym programu galerii stała się chęć wytworzenia własnej przestrzeni artystycznej, budowanej na bazie aktualnej sztuki poszukującej i niekonwencjonalnej. Stąd prezentacja debiutów od samego początku funkcjonowania (między innymi: Mirosław Maszlanko, Wojciech Gilewicz, Robert Kuśmirowski, Eliza Galey, Mariusz Tarkawian, Michał Stachyra).

Jak mówią kuratorzy wystawy przygotowanej dla Bielska-Białej: „Być może biel, tak mocno akcentowana w tytule, ujawni swój nowy kontekst stając się pretekstem spotkania. Mamy nadzieję, że pojawimy się w Galerii Bielskiej BWA z szerokim spektrum artystycznego wikłania w sztukę, która tylko z nazwy jest biała."

#3c

Uczestnicy wystawy: Tomasz Bielak, Krzysztof Bryła, Pavel Doskocil, Eliza Galey, Jan Gryka, Anna Maria Karczmarska, Cezary Klimaszewski, Danuta Kuciak, Jan Mioduszewski, Anna Nawrot, Irena Nawrot, Paulina Sadowska, Krzysztof Sołowiej, Kamil Stańczak, Mariusz Tarkawian, Zenek.

#2c

Wystawa „Biała nad Białą" jest częścią międzynarodowego projektu „Rzeka", organizowanego przez Galerię Bielską BWA w ramach projektu „Lokomotywa – strategia rozwoju klastrów".

Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11
43-300 Bielsko-Biała
tel. +48 33 812 58 61
fax +48 33 812 41 19

designed by know-line.pl