Biała Podl: 25-latka kradła na tzw. hydraulika.

Data dodania: 31 październik 2011

Do 5 lat więzienia grozi 25-latce zatrzymanej wczoraj przez bialskich kryminalnych pod zarzutem dokonywania kradzieży na tzw. „hydraulika”. We wrześniu okradzionych w ten sposób zostało kilkoro starszych mieszkańców Białej Podlaskiej. Dwie z nich rozpoznały zatrzymaną. Kobieta została osadzona w policyjnym areszcie, dzisiaj będą z nią wykonywane czynności procesowe.
Policjanci KMP Biała Podlaska na podstawie posiadanych informacji operacyjnych ustalili i zatrzymali 25-letnią mieszkankę gminy Biała Podlaska, podejrzaną o dokonywanie kradzieży na terenie Białej Podlaskiej. Kobieta została rozpoznana przez dwie osoby pokrzywdzone, jako ta, która 27 września bieżącego roku weszła z inna osobą do mieszkań starszych osób pod pozorem usunięcia usterki w postaci wycieku wody i dokonała na ich szkodę kradzieży pieniędzy. 69 i 73-letnie pokrzywdzone straciły odpowiednio 250 i 280 zł. Pieniądze znajdowały się w szafce kuchennej i w portfelu. Kiedy pokrzywdzone wycierały rozlaną przez kobiety wodę, jedna z nich penetrowała mieszkanie dokonując kradzieży pieniędzy.
Trwają ustalenia dotyczące drugiej sprawczyni kradzieży. Funkcjonariusze sprawdzają też, czy zatrzymana dopuściła się innych podobnych przestępstw. Za kradzieże grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl