Biała Podl.: Do aresztu za kradzieże sklepowe.

Data dodania: 11 październik 2011

Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania zastosował dzisiaj bialski sąd wobec 30-letniego obywatela Białorusi . Mężczyzna został przekazany policji przez służbę ochronną jednego z marketów po tym, jak z kolegą próbował ukraść luksusowe alkohole. Dodatkowo mundurowi przeszukując jego tymczasowe miejsce zamieszkania znaleźli kradzioną odzież o wartości blisko 1000 zł.

30-latek został przyłapany po tym, jak wspólnie ze swoim 19-letnim kolegą wynosił z marketu 5 butelek markowych alkoholi o wartości ponad 600 zł. W trakcie przeszukania jego tymczasowego miejsca zamieszkania w Białej Podlaskiej mundurowi znaleźli i zabezpieczyli kolejne przedmioty pochodzące z przestępstwa: bluzy, spodnie i buty renomowanych firm o wartości blisko 1000 zł. Wszystkie te elementy nosiły ślady usuwania klipsów zabezpieczających je przed kradzieżą.
Policjanci po przesłuchaniu podejrzanego zdecydowali się wystąpić do Prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężcyzny. Dzisiaj w południe sąd przychylił się do tego wniosku i najbliższe trzy miesiące 30-latek spędzi w areszcie. Za kradzieże grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl