Biała Podl: Jedziemy na wycieczkę. Warto sprawdzić stan pojazdu.

Data dodania: 31 październik 2011

Policjanci KMP Biała Podlaska przypominają, że organizatorzy wycieczek szkolnych i innych, ich uczestnicy, bądź też rodzice wyjeżdżających dzieci mogą wystąpić do Policji o kontrolę wyjeżdżającego autokaru. Dyżurny jednostki skieruje na miejsce patrol ruchu drogowego, który dokona sprawdzenia stanu technicznego pojazdu, a w razie potrzeby także stanu trzeźwości kierowcy.
Po takiej kontroli możemy być pewni, że wypuszczamy nasze pociechy na wycieczkę sprawnym autokarem, co z pewnością jest jednym z decydujących czynników, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo podróży.
Dzisiaj w godzinach rannych funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali trzy autokary wyjeżdżające z dziećmi na wycieczkę. Po szczegółowych sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów, policjanci nie stwierdzili poważniejszych uchybień, jednak jeden z autobusów, którym dzieci z podstawówki miały jechać do Warszawy, miał niesprawny manometr – wskaźnik ciśnienia oleju w układzie hamulcowym (przy jednocześnie działającym sygnalizatorze). Mundurowi poinformowali o tym rodziców i zabronili kierowcy wyjazdu tym autokarem, do czasu usunięcia usterki.

designed by know-line.pl