Biała Podl: Pijana matka trzeźwieje w areszcie.

Data dodania: 18 listopad 2011

W policyjnym areszcie została wczoraj osadzona 39-letnia mieszkanka Konstantynowa, która opiekowała się dziećmi będąc w stanie nietrzeźwości. Kobieta spożywała alkohol z innymi osobami, pozostawiając bez nadzoru i opieki dwójkę swoich dzieci w wieku 10 m-cy i 2 lat. Matka miała w organizmie ponad 2, 3 promila alkoholu. Dzieci tymczasowo umieszczono w pogotowiu opiekuńczym.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim zostali powiadomieni o tym zdarzeniu przez pracownika Urzędu Gminy. Patrol, który przyjechał na miejsce wspólnie z pracownikami GOPS-u stwierdził, że kobieta spożywała w miejscu zamieszkania alkohol wspólnie z innymi osobami, zaniedbując opiekę nad dwójką swoich dzieci w wieku 2 lat i 10 m-cy. Matkę dzieci zatrzymano do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Miała w organizmie ponad 2, 3 promila alkoholu.
Policjanci rozważą czy matka swoim zachowaniem naraziła 2-letniego syna i 10-miesięczną córkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W przypadku, gdy na sprawcy ciąży szczególny obowiązek opieki, przestępstwo takie zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Dzieci zostały umieszczone w Pogotowiu Rodzinnym w Międzyrzecu Podlaskim. O sprawie powiadomiono Sąd Rodzinny, który może podjąć decyzję o ewentualnym ograniczeniu władzy rodzicielskiej matki i umieszczeniu dzieci w innej placówce.

designed by know-line.pl